Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Sağlık > ALAPLI DEVLET HASTANESİ'NDE DİGİTAL RÖNTGEN CİHAZI HİZMETE GİRİYOR

ALAPLI DEVLET HASTANESİ'NDE DİGİTAL RÖNTGEN CİHAZI HİZMETE GİRİYOR

Alaplı Devlet Hastanesi’ne alınan 50 bin liralık dijital röntgen cihazı, ilerleyen günlerde hizmete girecek.

21.Nisan.2016 Perşembe 15:05
A A A

Ereğli Haber- Alaplı Devlet Hastanesi'ne alınan cihaz sayesinde hastaların filmi çekildikten sonra görüntüler hemen doktorun bilgisayarına düşecek ve böylece hasta sıra beklemeyecek.

Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan, "Sürekli iyileşme hedefi çerçevesinde sağlık sektörü ile ilgili en son teknoloji ve gelişmeleri hastalarımızın hizmetine sunmak için çaba gösteren hastane yönetimimiz, yaklaşık 60 bin TL civarında olan yeni dijital röntgen cihazını hastalarımızın ilerleyen günlerde hastalara hizmetine sunacağız” dedi.

Yeni cihazla çekilen her görüntünün dijital ortamda arşivleneceğini belirten Özlücan, “Hastalar röntgen sonucu için sıra beklemeyecek. Sonuçlar çekimin yapıldığı andan itibaren doktorların çalışma ekranlarından görülebilecek. Bundan böyle hasta dilediği zaman arşivden görüntüsüne ulaşabilecek. Eski görüntüleme sistemine göre daha net ve yüksek kalitede ekrana yansıyan görüntüler elde edilecek. Ayrıca, bu cihazla hastaların maruz kaldığı radyasyon dozu da yarı yarıya düşecek” diye konuştu.

Bu haber 2074 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler