Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > ZONGULDAK'IN İŞGÜCÜ PİYASASININ FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK...

ZONGULDAK'IN İŞGÜCÜ PİYASASININ FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK...

Çalışma ve İş-Kur Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, "İşgücü Piyasası Araştırması ile Zonguldak İlimizin işgücü piyasası fotoğrafını çekeceğiz" diye konuştu.

22.Nisan.2016 Cuma 17:21
A A A

Ereğli haber- 8 Nisan - 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılan İş Gücü Piyasa Araştırmaları kapsamında Zonguldak'taki 532 işyerine ziyaret gerçekleştireceklerini belirten Gönül Demirsu, şöyle dedi:

"Saha çalışması 08 Nisan-06 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılmakta olan İşgücü Piyasası Araştırmaları kapsamında ilimizde 532 işyerinin ziyaretini gerçekleştireceğiz. Araştırma kapsamında, ilimizde faaliyet gösteren 20 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinin tamamı ziyaret edilecek. İş ve Meslek Danışmanlarımızın işverenlerle gerçekleştireceği görüşmeler sonrasında, ilimizde; istihdam edilenlerin meslek bilgileri, ihtiyaç duyulan açık işler ve bu açık işlerde aranan özellikler, bulunmasında/karşılanmasında güçlük çekilen meslekler ile bu mesleklerde neden çalışacak kişi bulunamadığına ilişkin bilgileri ve önümüzdeki yıl için istihdam beklentilerini tespit edeceğiz. Elde edilen sonuçlar, İlimizin istihdam politikalarına yön verecektir."

Bu haber 1927 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler