Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Spor > ŞAMPİYON KIZLAR DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDILAR...

ŞAMPİYON KIZLAR DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDILAR...

Zonguldak Ereğli ilçesi Merkez Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı Sakarya’da düzenlenen okullar arası futbol turnuvasında Türkiye Şampiyonu oldu. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi öğrencileri Türkiye’yi 29 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde Fransa’da düzenlenecek Avrupa şampiyonasında temsil edecek.

26.Nisan.2016 Salı 10:23
A A A

Ereğli Haber- Sakarya’da düzenlenen Okullar arası Gençler Kız Futbol Turnuvası’nda Türkiye Şampiyonu olan Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı , şampiyonu dönüşünde öğretmenleri ve öğrenci arkadaşları tarafından davul zurna ve meşalelerle karşılandı. Büyük sevinç yaşayan kız futbol takımı öğretmen ve öğrencileri davul zurna eşliğinde oynayarak şampiyonluğu kutladılar.

Okul önünde düzenlenen törende konuşan Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Müdürü Salih Çeliksoydan, Türkiye şampiyonluğunun ardından Fransa’da düzenlenecek turnuvadan da başarı ile dönmek istediklerini söyledi. Çeliksoydan yaptığı konuşmada “Okulumuz Genç Kızlar Futbol Turnuvasında Türkiye şampiyonu olmuştur. Üstelik hiç yenilmeden, namaglûp şekilde olduk. Allah izin verirse inşallah 29 Mayıs - 6 Haziran arasında Fransa’ya gidiyoruz. İnşallah orada da Avrupa şampiyonu oluruz. Tabi burada başta öğretmenlerimiz Serkan Bey, Ogün bey ve Hakan bey ile tüm kızlarımızı kutluyorum, başarıların devamını diliyorum” dedi.

Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Ogün Sivan ise Türkiye Şampiyonu oldukları için sevindiklerini ancak Avrupa şampiyonasına katılmalarından dolayı üzerlerindeki yükün dahada arttığını söyledi. Sivan tören alanında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Biz de burada olan herkese, beden eğitimi zümresi olarak çok teşekkür ederiz. Okul idaremize, bütün öğretmenlerimize, okulumuzun çalışan tüm fertlerine çok teşekkür ederiz. Ödüller, kupalar, başarılar hepimizi temsil eder ve hepimizin kaldırdığı anlardır. Biz kupayı havaya kaldırırken okulumuzdaki tüm öğrenci, Öğretmen ve diğer çalışanlarımız kaldırmış olduk. Şimdi üzerimizde daha ağır bir yük var. 75 milyonu temsil için Fransa’da bulunacağız. Yükümüz biraz daha ağırlaşmış durumda. İnşallah biz kendimize güveniyoruz, arkadaşlarımıza güveniyoruz. İnşallah bayrağımızı hak ettiği yere, yani en yükseğe çıkarmak içinde Fransa’da çalışacağız ve çabalayacağız. Nasipse de inşallah oradan 7-8 Haziran gibi daha büyük bir kupayla karşınızda olmak şuan ilk hedefimiz. Böyle bir karşılamayı hazırladığınız için teşekkür ederiz.”

Kız futbol takımı oyuncuları yapılan konuşmaların ardından okuldaki arkadaşları ile birlikte çalan davul zurna eşliğinde doyasıya eğlenip, şampiyonluğun tadını çıkarttılar.

Bu haber 6648 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler