Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Eğitim > ONAYLANDI... İKİNCİ ÖĞRETİM BAŞLIYOR

ONAYLANDI... İKİNCİ ÖĞRETİM BAŞLIYOR

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi programının ikinci öğretim kısmının açılmasına ilişkin karar onaylandı. Programa 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 55 öğrenci alınacak.

27.Nisan.2016 Çarşamba 12:11
A A A

Ereğli Haber- Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli İlçesinde büyümeye devam ediyor. Daha önce Ereğli’de Ereğli Eğitim Fakültesi ve Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu faaliyet göstermekteyken 2012 yılında Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu, 2013 yılında Denizcilik Fakültesi ve en son 2016 yılında da Turizm Fakültesi kuruldu.

Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu ve Denizcilik Fakültesi hemen aktif hale getirilerek öğrenci almaya başladı. Yeni kurulan Turizm Fakültesi de çalışmalarına hızla başladı. Diğer taraftan BEÜ mevcut Fakülte ve yüksekokullarının kapasitelerini de artırmaya devam ediyor.
Programın açılmasına ilişkin bir açıklama yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, “Her geçen gün büyüyen ve eğitim ve bilimsel alanlarda nitelikli başarılarla adından sıkça söz ettiren Üniversitemiz, konumu itibariyle deniz ve işletmeciliği ile ilgili program ve bölümler açarak bu alanda da Türkiye’de yetkin üniversitelerden biri olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda 2013 yılında Denizcilik Fakültesini kurduk. Bu yıl da Denizcilik İşletmeleri Yönetimi programının ikinci öğretimini aktif hale getirmiş bulunuyoruz. Denizcilik Fakültesindeki diğer programların da aktif hale getirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En büyük sevincimiz koymuş olduğumuz hedeflere adım adım ulaşmamız. Bu vesileyle programın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Programın Ereğli ilçemize ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber 3040 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler