Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > BUDA SANA KAPAK OLSUN SEDAT ORHAN!..

BUDA SANA KAPAK OLSUN SEDAT ORHAN!..

Ereğli Haber Gazetesi'nin 6 Ocak 2016 ve 14 Nisan 2016 tarihinde yaptığımız haberlerde OYAK Yönetiminin değişeceğini, Coşkun Ulusoy ile birlikte Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan'ın da görevden alınacağını yazmıştık. Noktası virgülüne kadar gerçek olan haberlerimiz nedeniyle Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan, yayın kuruluşumuza göz dağı vermek için reklam ve ilanlarımızı kesmişti.

12.Mayıs.2016 Perşembe 13:51
A A A

Ereğli Haber- Ereğli Haber Gazetesi 6 Nisan 2016 tarihinde “OYAK’ta neler oluyor?” başlığı ile okuyucularına Coşkun Ulusoy’un tüm alt kadrosunun görevden alındığını ve bu durum karşısında Coşkun Ulusoy’un nasıl bir tavır takınacağının merak edildiğini yazmıştık.

14 Nisan 2016 tarihli “4 AY ÖNCE YAZMIŞTIK… OYAK YÖNETİMİ SİL BAŞTAN” başlıklı haberimizde ise Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan yönetim değişikliği ile beraber Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan’ın görevden alınacağını yerine ise başka bir ismin geleceğini yazmıştık.
Ve bu gün tarih 12 Mayıs 2016. Coşkun Ulusoy görevden alınmayı beklemeden 16 yıldır Genel Müdürlük görevi yaptığı kurumun çalışanlarına veda mektubu göndererek vedalaştı.

İŞTE YENİ OYAK YÖNETİMİ

Ordu Yardımlaşma Kurumu OYAK’ta Yönetim Kurulu Başkanı emekli Korgeneral Necati Özbahadır’ın sürpriz istifasının ardından 16 yıllık Genel Müdür Coşkun Ulusoy da koltuğu bıraktı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na emekli Tümgeneral Mehmet Taş getirilirken icracı görevi ile ön plana çıkan Genel Müdürlük koltuğuna ise Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcı Süleyman Savaş Erdem oturuyor. 

ULUSOY'UN PRENSİ SEDAT ORHAN GİDİYOR
Coşkun Ulusoy’un vedasının ardından Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan’ında görevden alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bazı kaynaklar Coşkun ulusoy'un 1 numaralı prensi Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan’ın genel müdürlük makamındaki özel eşyaları ile lojmanındaki bavulunu toplamaya başladığını iddia etti.

“BUDA SANA KAPAK OLSUN SEDAT ORHAN”
Tamamı doğru olan haberlerimiz sonrası Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan basın birimine talimat vererek Ereğli Haber Gazetesi’nin reklam, ilan ve aboneliklerinin kesilmesi talimatını verdi. Sayın Sedat Orhan kabul etmek istemese de Ereğli Haber Gazetesi doğruları yazmış ve 9 yıllık yayın süresinde olduğu gibi yaptığı hiçbir haberi ilan, reklam ve aboneliğinin kesileceği yada devam edeceği kaygısı duymadan yapmıştır. Erdemir yöneticileri yaklaşık 4 yıl öncede 1,5 yıl süre ile Ereğli Haber Gazetesi’nin ilan ve reklamlarını kesmiş ancak biz duruşumuzdan taviz vermemiştik.
Ereğli Haber Gazetesi bu güne kadar hiç bir tehdit ve şantaja boyun eğmemiştir, bundan sonrada eğmeyecektir.
Erdemir’i babasının çiftliği gibi yönetmeye kalkan, kendi beceriksizliklerini yayın kuruluşlarına mal etmeye çalışanlar, Ereğli’de ki tüm kurum, kuruluş ve STK yöneticilerini “kul” kendilerini de “kral” zannedenler er yada geç karanlık hayallerinden uyanacaklardı.
Yazdığımız tüm doğru haberler ve yayın kuruluşumuza karşı takınılan çirkin tavır karşısında diyoruz ki “Buda sana kapak olsun Sedat Orhan.”
See you, bye Sedat Orhan
до свидания Sedat Orhan

Bu haber 9100 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler