Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Sağlık > Ereğli'deki hemşireler günlerini kutladı

Ereğli'deki hemşireler günlerini kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Hemşeriler günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törende konuşan Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü Dilek Arslan “Hemşirelik, karşılık beklemeden bir başkasının mutluluğunu amaçlayan profesyonel bir meslektir” dedi.

12.Mayıs.2016 Perşembe 20:01
A A A

Ereğli Haber- Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törene İlçe Sağlık müdürü Sezer Çetinkaya, Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü Dilek Arslan, Sağlık Sen ilçe başkanı ve İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı İbrahim Dağarca, Özel ve Devlet hastanesinde görevli hemşireler karıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından Saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü Dilek Arslan “12 Mayıs dünyada ve ülkemizde; modern hemşireliğin kurucusu kabul edilen Florence Nıghtıngale ‘nin doğum gününe izafeten Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır. Bir bilim ve sanat olarak tanımlanan Hemşirelik, karşılık beklemeden bir başkasının mutluluğunu amaçlayan profesyonel bir meslektir” dedi.

Arslan konuşmasında “Tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri bulunan hemşirelik mesleği, geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlenmesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş, sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.

Hemşirelerimiz; tedavi edici ve koruyucu sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenerek, ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde kimi zaman zor koşullarda, vazifelerini özveriyle yerine getirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedirler. Bu güç çalışma şartlarına rağmen disiplin ve sorumluluk bilinciyle sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından oluşmuşlardır. Bireysel ve toplumsal sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, korunmasında ve geliştirilmesinde önemli bir rolü üstlenen ve insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, şefkat, öz veri ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim. “

Bu haber 4733 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler