Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > EMİNE ÇİFT’E ÖNEMLİ GÖREV

EMİNE ÇİFT’E ÖNEMLİ GÖREV

AK Parti’de daha önce MKYK’da görev alan Ereğlili Emine Çift, Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı İletişim Koordinatörlüğü görevine getiriliyor.

24.Mayıs.2016 Salı 12:49
A A A

Ereğli Haber- AK Parti’de daha önce 2 dönem Alaplı Belediyesi meclis üyeliği ve ardından MKYK’da görev yapan Emine Çift, yine üst düzey bir göreve getiriliyor. Son olarak AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan danışmanı olarak görev yapan Çift, şimdide Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda kurulma çalışmaları devam eden İletişim Koordinatörlüğü görevine getiriliyor.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı engelliler Komisyonu Başkanı Erol Acar ile Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Güler ziyaret ettikleri Emine Çift’e yeni görevinde başarılar diledi. Engelliler Komisyonu Başkanı Acar “Ereğlili bir ismin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda önemli bir göreve getirilmesi bizler için guru verici. Sizleri tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum. Biz Ereğli ve Alaplı olarak her zaman sizin yanınızdayız” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çift ise, Acar ile Güler’e teşekkür etti.

EMİNE ÇİFT KİMDİR?

1977 yılında Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini burada tamamladı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Devam eden üniversite eğitimi sırasında Konya’da bölgesel yayın yapan KONTV’de yaklaşık 2,5 yıl boyunca haber spikeri olarak çalıştı. Eğitim sonrası Ereğli’de yerel medyada görev yaptı. Dergi editörlükleri ve röportajlar yaptı. Serbest olarak iletişim ve halkla ilişkiler danışmanlıkları yaptı. Eğitim sektöründe çalıştı. Profesyonel olarak sunum ve seslendirme alanlarında çalıştı. 2002 yılında gençlik kollarının örgütlenmesi aşamasında Karadeniz Gençlik Kolları Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete adım attı. 2004 yerel seçimlerinde yaşadığı Alaplı ilçesinde belediye meclis üyesi seçildi. 2009 yerel seçimlerinde yeniden belediye meclis üyesi seçilerek bu görevi iki dönem yaptı. 2009'da Kadın Kolları Genel Merkezi’nin düzenlediği "Siyaset Kürsüsünde Ben de Varım" hitabet yarışmasında Türkiye birincisi oldu. 2009 yılında yapılan 3. Olağan Büyük Kongre’de Merkez Karar Yönetim Kurulu'na girdi. 4. Olağan Büyük Kongre’de tekrar bu göreve seçildi. Emine Çift, 2011-14 yıllarında Genel Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. İngilizce bilen Çift, Selçuk Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.
2015 Genel Seçimleri AK PARTİ 25. Dönem milletvekili adayı olan Çift, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İletişim Koordinatörü olarak görev yapacak.

Bu haber 7924 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler