Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Eğitim > NİHAYET İHALESİ YAPILIYOR

NİHAYET İHALESİ YAPILIYOR

Kdz. Ereğli ilçesinde tekli eğitime geçiş için büyük öneme sahip olan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’nun ihalesi 3 yıl sonra EKAP’a bildirildi.

26.Mayıs.2016 Perşembe 12:40
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğlili eğitim gönüllüsü olan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti’nin 3 yıl önce bağış yaptığı ve dönemin Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ile protokolünü imzaladığı 24 derslikli okulun yapımı için ihalesi sonunda EKAP’A bildirildi. Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’nun ihalesinin 1 ay içerisinde yapılıp, inşaatına kısa sürede başlanması bekleniyor.
TEKLİ EĞİTİM İÇİN EN AZ DÖRT OKUL DAHA GEREKİYOR
Zonguldak’ın tüm ilçelerinde fiziki koşullar iyileştirilerek tekli eğitime geçilirken, Kdz. Ereğli’de ise bazı okullarda ise fiziki yetersizlik nedeniyle halen daha ikili eğitim yapılıyor. Kdz. Ereğli ilçesinde tekli eğitime geçilebilmesi için Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu ile birlikte Kavaklık bölgesine 24’er derslikli bir ilkokul ve ortaokul, yine Gülüç Beldesi’ne de24’er derslikli birer ilk ve ortaokul yapılması gerekiyor. Bu okulların yapımı konusunda gerekli planlama yapılmasına karşın milletvekillerinden gerekli adımları atmaları bekleniyor.

Bu haber 6875 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler