Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Spor > EREĞLİ BELEDİYESPOR’DA DEPREMİN SARSINTILARI SÜRÜYOR

EREĞLİ BELEDİYESPOR’DA DEPREMİN SARSINTILARI SÜRÜYOR

Kdz. Ereğli Belediyespor’un 4 gün önce yapılan kongrede yönetime seçilen isimlerden Belediye Meclis Üyeleri Reşat Latif ile Sezai Meriç istifa etti.

31.Mayıs.2016 Salı 13:36
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyespor’da geçtiğimiz sezonki yönetimin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile uyuşmazlığa düşmesi sonrasında yapılan kongrede seçilen yeni yönetim arasında da ilk çatlak bu gün oluştu. 4 gün önce yapılan kongrede yeni yönetime seçilen Belediye Meclis üyeleri Sezai Meriç ile Reşat Latif, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a istifalarını bildirdi.

PINARCIK'IN 2. BAŞKANLIĞI MI RAHATSIZ ETTİ?
Uysal’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Hasan Pınarcık’ın yerine geçtiğimiz yıl Ayhan Atay’ın üstlendiği kulüp 2. Başkanlığının Hasan Pınarcık’a verilecek olması Sezai Meriç ile Reşat Latif’i rahatsız etti. Meriç ile Latif'in önceden haber aldıkları bu yapılanma nedeniyle tepkilerini ortaya koydukları iddia edildi.

"BENİM TOPLA ALAKAM YOK"

Reşat Latif istifasına gerekçe olarak 'İşlerinin yoğunluğu' nu gösterdi. Latif istfa kararını doğrulayarak "Yönetime yazıldığımdan benim haberim yoktu. Arkadaşlarımız beni onure etmek için listeye yazmışlar. Ben işlerimin yoğunluğu nedeniyle sürekli şehir dışına gidip geliyorum. Futbolcu arkadaşlarımızla ilgilenemem. Birde anladığım bir konu değil. Ben hayatımda top oynamadım, bilmem o işi. Topla alakam yok. Hasan Pınarcık'ın 2. başkan olmasıyla istifamın bir alakası yok. Öyle bir şey olsa zaten açıkça söylerim" dedi.

EREĞLİ BELEDİYESPOR KÜÇÜLME KARARI ALDI
Ereğli Belediyespor’da bir başka gelişme ise önümüzdeki günlerde Teknik Drektör konusunda yaşanması bekleniyor. Edinilen bilgiye göre 2 sezondur Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü’nda takımın başında yer alan Taner Demirbaş’ın yerine İsmail Yalçın’ın göreve getirilecek.
Başkan Uysal’ın 2014-2015 ve 2015-2016 sezonunda yaklaşık 3 milyon TL para harcanmasına rağmen başarının gelmemesi sonucu kulübü küçültme kararı aldığı ve yakın çevresine “Artık kaynakları küçülteceğiz. Kendi teknik drektörümüz ve kendi yerli oyuncularımızla mücadele edeceğiz” dediği öğrenildi. Uysal’ın olağan kongre öncesi 13-14 tane iş adamına yönetim için teklif götürdüğü ancak olumlu yanıt alamadığı da ortaya çıktı.
Başkan Uysal’ın spor kulübündeki krizi çözmek için Halil bozkuş’u 2. Başkan olması yönünde ikna etmeye çalıştığı ifade ediliyor.

Bu haber 3295 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler