Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Eğitim > ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI ARICILIK EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI ARICILIK EĞİTİMİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, ilkokul öğrencilerine uygulamalı arıcılık eğitimi verildi. Kaymakam Nazım Madenoğlu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Tarım İlçe Müdürü İmdat Aydın katıldı.

03.Haziran.2016 Cuma 18:52
A A AEreğli Haber- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan ve İlki Çaycuma ilçesinde yapılan "Lider Çocuk kampı" nın ikincisi Ereğli' de gerçekleştirildi. Erdemir ilköğretim okulundan 35 öğrenci Arı yetiştiriciliği konusunda bilgi almak için Zonguldak Arı Yetiştiricileri Birliği’nin (ZAYBİR) Ören Mahallesi Bozoklar mevkisindeki eğitim ve dolum tesislerine geldi. Öğrencilere Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’na, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Tarım İlçe Müdürü İmdat Aydın da eşlik etti. ZAYBİR Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Güney de tesis ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Tesisleri gezen Kaymakam Madenoğlu’na, açılan kovanlardaki arılar ve bal üretimi de gösterildi. Bu sırada kovandaki petekleri alan Kaymakam Madenoğlu, basın mensuplarına fotoğraf çektirdi.

Yapılan eğitim programı hakkında bilgiler veren İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik 3 aşamalı proje kapsamında çocukların bir reçel üretim tesisleri ile Ormanlı Beldesindeki fındık fabrikasında incelemelerde bulunduğunu, üçüncü aşamada ise arıcılık la ilgili bilgiler almak üzere tesislere geldiğini belirterek, “burada da kestane balımız ve bir arının hangi aşamalardan geçtiğini, nasıl bir arının bal yaptığını öğrencilerimize kademe kademe anlattık. Bal nasıl soframıza gelir? Bir arıya nasıl dokunuruz, dokunduğumuz zaman ne olur? ” gibi soruların cevaplarını öğrencilerimizle birlikte görsel eşliğinde hep birlikte öğrendik” dedi.

Öğrenciler protokol üyelerinin ayrılması ile kurslarına devam etti.

Bu haber 2343 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler