Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > “KARGAŞA, KAOS VE BAŞARISIZLIK ORTAMINI GÜLÜÇ’E TAŞIMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

“KARGAŞA, KAOS VE BAŞARISIZLIK ORTAMINI GÜLÜÇ’E TAŞIMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın iyi niyetlerini suistimal edip, beldesine gelip siyasi şov yapmaya çalışmasını eleştirdi.

11.Haziran.2016 Cumartesi 15:13
A A A

Ereğli Haber - Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın kendisine haber vermeden Gülüç’e siyasilerle birlikte gelip inceleme yapması ve işi siyasi şova dönüştürmeye çalıştığını söyledi.
“BOZDUĞU YERLERİ ASFALTLAYACAĞININ SÖZÜNÜ VERDİ”
Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Demirtaş “Hamzafakıhlı ile Topçalı Mahalleleri ’ne hem doğalgaz hem de su hattı geçti. Kdz. Ereğli Belediyesi hatlar yapılırken asfaltı kazıp, buradaki yolları bozdu. Bir önceki dönemde belediyelerin anlaşmazlığı yüzünden buradan hatlar yıllardır geçiremiyorlardı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal bizzat kendisi, bizden Topçalı ve Hamzafakıhlı ’ya bu hatları geçirmek için talepte bulundu. Biz de Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bu talebini geri çevirmedik. Bu bölgedeki halkın mağdur edilmemesi, doğalgaz ve içme suyuna kavuşması için Ereğli Belediyesi’ne çalışma yapması için izin verdik. Bizim amacımız halka hizmet gitmesi olduğundan, diğer kısımları açıkçası çok önemsemedik. Yaptığımız görüşmede Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bizim verdiğimiz izne karşılık bozdukları yolların asfaltını yapacağı sözünü vermiş ve “Ben Gülüç’e geleceğim, birlikte bölgeyi inceleyeceğiz, bozulan yolların asfaltını da yapacağız” demiştir” dedi
“KARGAŞA, KAOS VE BAŞARISIZLIK ORTAMINI GÜLÜÇ’E TAŞIMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Uysal’ın yapılan bu görüşmeler, verilen sözlere rağmen kendilerine haber verilmeden Gülüç’e gelip fotoğraflar çektirdiğini, sanki yollar kendiliğinden bozulmuşta halktan bu yönde kendisine talep gelmiş gibi yansıtmaya çalışmasının yanlış olduğunu anlatan Demirtaş, yapılan saygısızlığı yanına gidip ifade ettiğini söyledi. Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ancak ne var ki; Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bizlere haber vermeksizin Gülüç’e gelip, burada fotoğraflar çektirip, sanki o yolları kendileri bozmamışlar da, halktan yolların yapılmasına yönelik talep gelmiş te inceleme yapıyormuş gibi yansıtmaya çalışmıştır. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Gülüç’e geldiği haberini aldığımda yanlarına gidip, yaptığı hareketin hem Gülüç Belediyesi’nin tüzel kişiliğine hem de Gülüç halkına saygısızlık olduğunu ifade ettim. Biz Gülüç Belediyesi olarak “Hamzafakıhlı ve Topçalı halkı mağdur olmasın. Buradaki mahallelerimiz doğalgaza kavuşsun, temiz içme suyuna kavuşsun” diye düşünürken, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın işi siyasi ranta çevirmeye kalkması siyasi acemilik, tutarsızlık ve saygısızlıktan başka anlam ifade etmemektedir. Biz halka hizmet söz konusu olduğunda siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakıp, komşu belediyelerin taleplerine olumlu yanıt verip, bir ve beraber olmaya çalışırken Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın kavga çıkartmaya çalışan bu anlamsız hareketlerini hoş karşılamamız mümkün değildir. Gülüç’e gelip siyasi şov yapmaya kalkan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a tavsiyemiz, Gülüç ve Gülüç halkını hafife almamasıdır. Gülüç Belediye Başkanı olarak şahsım başta olmak üzere, Gülüç Belediyesi ve Gülüç halkı olarak Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Ereğli ilçesinde oluşturduğu kargaşa, kaos ve başarısızlık ortamını Gülüç’e taşımasına asla müsaade etmeyeceğiz.”

Bu haber 4191 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler