Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Spor > BAŞKANDAN SPORCULARA MANGAL SÖZÜ

BAŞKANDAN SPORCULARA MANGAL SÖZÜ

BAŞKANDAN SPORCULARA MANGAL SÖZÜ

15.Temmuz.2016 Cuma 16:54
A A A

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç belde belediyesi tarafından ücretsiz olarak başlatılan Yaz futbol okuluna katılan sporculara malzemeleri Başkan Gökhan Demirtaş tarafından dağıtıldı. Evlerinden tek tek alınacak sporculara hitaben konuşan Demirtaş “Eğer okulu eksiksiz olarak tamamlarsanız ben de size ellerimle mangal hazırlayacağım” dedi.

Başkanlık makamında yaz futbol okuluna katılan yaklaşık 100 sporcuyu konuk eden Gülüç Belediye başkanı Gökhan Demirtaş, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, başlarında ki hocalarının sözünden çıkmamalarını ve yaz futbol okulunu eksiksiz tamamlamaları halinde kendi elleri ile mangal hazırlayacağını söyledi.

Sporcuların yaz Kur’an kursundan çıktıktan sonra servis ile alınarak halı sahaya götürüleceğini kaydeden Demirtaş “Bilindiği üzere okullar tatile çıktı. Bu nedenle Gülüç beldemizde ikamet eden 2004-2008 doğumlu çocuklarımıza her sene düzenlediğimiz yaz futbol okulunun startını verdik bugünden itibaren. Bu süre içerisinde çocuklarımız sabah saat 10.00 da camilerime sure ve Kur’an öğrenmeye gidiyorlar. Akabinde saat 13.30 civarında da camilerimizin önünden araçlar kaldırılarak bu çocuklarımız aşağıda ki halı sahamıza getirilerek futbol okulumuz orada devam edecek. Çocuklarımızın formalarını şortlarını tozluklarını Gülüç belediyesi olarak ücretsiz olarak veriyoruz. Yaz futbol okuluna katılan çocuklarımızın ailelerinden hiçbir ücret talep etmiyoruz. Bu okulu ücretsiz olarak düzenliyoruz. Bunu her sene yapıyoruz. Biz göreve geldiğimizde beldemizde oturan çocuklarımızın yabancı maddelerden uzak tutmak ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için Camilerimizde Kur’an kursları düzenledik. Erkek çocuklarımıza tişörtler, kız çocuklarımıza da tülbent yaptırdık. Önce cami sonra futbol okuluna başlamamızda ki amaç çocuklarımızın ülkeye hayırlı evlat olsunlar ahlaklı birer birey olmalarına fayda sağlamak. Bizde Gülüç belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana spora önem veriyoruz. Tekvando, boks kursları, U16, U19, A takımı faaliyetlerimiz devam ediyor. Bunu da buradan gururla söyleyebilirim ki, Tekvando da Türkiye birincisi Gülüç Belediye spordan çıktı.  Boksta altın madalya alanlar, dereceye girenler Gülüç belediye spor adına ödül aldılar. Geçen dönemde genç takımımız Ereğli’ de şampiyon oldular. Burada verdiğimiz emekleri gençlerimiz boş çıkartmıyorlar. Madalya ve kupalarla dönüyorlar. Bu başarıları elde ettikleri için sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Bu başarıların devamı için bizlerde Gülüç belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından sporculara malzemeleri dağıtıldı. Sporculara ilk formayı Gökhan Demirtaş giydirirken, formaların dağıtımının ardından belediye binası önünde toplu fotoğraf çektirildi.

Bu haber 1496 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler