Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Eğitim > Demirtaş öğrencilere başarılar diledi

Demirtaş öğrencilere başarılar diledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

19.Eylül.2016 Pazartesi 12:50
A A A

Ereğli Haber - Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Uzun bir tatilin ardından okulların yeni eğitim öğretim yılına açılmasının mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını belirten Demirtaş “ Aile ortamımızdan sonra hayatımıza yön veren en önemli basamaklarından biri de hiç kuşkusuz okul hayatımızdır. Okullarımız , bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan birer eğitim yuvasıdır.
Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitimdeki başarısıdır. İyi bir eğitim bir toplumu geri kalmışlıktan kurtardığı gibi modern, ileri, aydın bir toplum haline getirir.
Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır.
Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Okullarımız da bu eğitimin alındığı en önemli mekanlardır. Bu nedenle çocuklarımızı hep birlikte bugünden yarının dünyasında yetiştirmek zorunda olduğumuzdan, bölgemizde eğitim-öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek için önemli yatırımları gerçekleştirmek, çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe yetiştirmek bizlerin vazifesidir” dedi.
Demirtaş 2016-2017 eğitim-öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diledi.

Bu haber 2355 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler