Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Eğitim > BEÜ 8,5 milyona yüzme havuzu yaptı

BEÜ 8,5 milyona yüzme havuzu yaptı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) yarı olimpik yüzme havuzu hizmete girdi. Havuzun ilk misafirleri BEÜ öğrencileri oldu. Havuzun kullanıma açılmasının ilk günü olmasına rağmen ilgi hayli yoğundu.

28.Eylül.2016 Çarşamba 16:58
A A A

Ereğli Haber- 2013 yılında yapımına başlanan, 4 bin 500 metre kare alana kurulan ve 8.5 milyon TL maliyeti ile oldukça büyük bir yatırım olan spor kompleksi içerisindeki yarı olimpik yüzme havuzu hizmete girdi. Havuz, gerekli tüm altyapı ve teknik ihtiyaçlar giderilerek dün itibariyle tam teşekküllü olarak hizmete girdi.
Havuzun hizmete girmesiyle birlikte ilk günü havuzda geçiren öğrenciler; havuzun açılmasıyla büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, haftanın belli günlerinde kesinlikle gelip bu kompleksten faydalanacaklarını söylediler. Havuzun temiz, kullanışlı en önemlisi de sıcaklık olarak çok iyi olduğunu söyleyen öğrenciler havuzda keyifli dakikalar geçirdi. Makine Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi Ensar Şahinoğlu ve Şentürk Gençtürk havuzun hizmete girmesiyle büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Havuzun açılmasını sabırsızlıkla bekliyorduk. Bugün açılacağını duyunca hemen gidip görelim dedik. Havuz gayet güzel, temiz, gayet iyi. Önceden başka havuzlara gidiyorduk. Artık yanı başımızda üniversitemizin ve yurtlarımızın yakınında böyle güzel bir imkana sahibiz. Cankurtaranlar havuzun kullanım saatleri boyunca buradalar. Soyunma odaları, kafeterya, ayrıca fitness salonu da mevcut. Sayın Rektörümüze böyle bir tesisi bizlere kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Zonguldak’ta üniversitemiz dışında faaliyet yapabileceğimiz alanlar yok. Spor da en iyi aktivitelerden birisi. Geçen yıldan beri bekliyorduk bugünü. Sınav heyecanımızı, stresimizi burada atabiliriz. Başka bir yere gitmeye ihtiyacımız yok gerek de yok. Gerçekten bizler için çok iyi bir yatırım oldu. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz.”

Bu haber 4497 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler