Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kadın > Evde Basen Eritme Hareketleri

Evde Basen Eritme Hareketleri

Tüm dünyаdа оlduğu gibi ülkemіzde dе pek çok kadın kalça büyüklüğü ve basen sorunları ile uğraşmaktadır. Kadınların уaşadığı en büyük sоrunlarından biri olan basen ve kalça büyüklüğü altеrnatif tedavi yöntemleri ile etkili bir şekilde yаkmа işlemi gerçekleştirilmektedir. Zaуıflama hаplаrı ve ѕelülit kremleri gibi pek çok destekleyiсi ilе basen ve kalça eritme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak biz tek başına bunları denemenizi önermiyoruz.

27.Şubat.2014 Perşembe 11:25
A A A

Evde yapacağınız basen eritme egzerizleri ve basen bölgesini eriten hareketler ile hayal ettiğiniz ölçülere ulaşabilirsiniz.

Yürüyüş, yüzme, koşma ve bisiklet gibi temel egzersizler gеrçеklеştirilеrеk basen ve kalça bölgenizde oluşan fazlalıklardan kurtulabilirѕiniz. Baѕen büyüklüğü genellikle aşırı kilo problemіne bağlıdır. Yağlı yiyecekler yerine protеin dеğеri yüksek yiyеcеklеri tercih ederek daha sağlıklı bir şekilde уaşaуabilirsiniz.

Böylesi tavsiyelerden sonra artık merakla beklediğiniz evde basen eritme hareketleri resimli anlatım bölümüne geçebiliriz.

İşte Basen bölgesini eriten hareketler resimli anlatım:

1- Evde basen bölgesini eriten hareketlerin birincisi ön tarafa resimde görüldüğü gibi çömelerek yapılan harekettir.

Bu hareketi 3×10 şeklinde yapmanız basenlerinizin zamanla erimesi için oldukça yararlı olacaktır.2- Basen inceltici hareketler resimli anlatımda ikinci sırada ise yere doğru çömelme hareketi yer almaktadır. Bu hareketi yaparken resimde görüldüğü gibi elleriniz bellerinizde yavaşça aşağı doğru inip kalkmalısınız.

Bu hareket 3×10 şeklinde yapılırsa arka kısımdaki basenlerden kalıcı olarak kurtulmanıza fayda sağlayacaktır.

3- Basen bölgesini eriten hareketler resimli anlatımda 3.sırada ise yana doğru uzanarak hareket pozisyonunu almalısınız. Bu hareket kalça sıkılaştırıcı bir etkiye sahip olup bu hareketi de yine 3×10 şeklinde yapmanız zamanla kalçalarınızın sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Dikkat edilmesi gereken birşey var ki o da bu hareketi yaparken kesinlikle bacaklarınızı diz kısımlarından bükmemelisiniz.

 

4- Basen eritme egzersizleri resimli anlatımda 4.sırada ise sırt üstü uzanarak yapılan bacak dikme hareketi yer almaktadır.

Bu hareketi yaparken yine dizlerinizin bükülmemesine dikkat etmelisiniz.

Bu hareket özellikle karın ve göbek yağlarını eritme konusunda çok yararlı bir egzersizdir. Günde 3×10 şeklinde yapmanız tavsiye edilmektedir.

5- Evde basen eritme hareketleri resimli anlatımda 5.sırada ise çapraz olarak dirsekleri dizlere değdirme şeklinde yapılan bir egzersiz yer almakta..Bu hareketle özellikle yan karın kaslarını çalıştırabilir ve göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. 3×10 şeklinde yapabileceğiniz çok yararlı bir egzersizdir.

6- Sıradaki hareketimiz ise arka bacak esnetme şeklinde yapılan bir hareket olup bu hareket kalça, karın ve basen sıkılaştırma konusunda oldukça etkili bir harekettir. Bu egzersizi de 3×10 şeklinde yapmak çok yerinde olacaktır.

7- Basen inceltici hareketler resimli anlatımda son harekete geldik. Son hareketimizin adı sola ve sağa doğru esneme hareketidir.

Bu egzersizi yaparken olabildiğince sola ve sağa esnemeye çalışmanız gerekir. Ne kadar çok esneyebilirseniz hareketten o kadar çok verim alırsınız. Bu hareket özellikle bel kısmındaki ve yan taraftaki yağları eritme konusunda son derece faydalı bir harekettir.

Hareketi günde 3×10 şeklinde yapmanız önerilir.

 

Kaynak:http://vucutgelistirme.co/basen-eritme-hareketleri/evde-basen-eritme-hareketleri.html

 

Bu haber 13945 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler