Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > Medyaya 'SATILIK' dedi, gazeteciyi tersledi

Medyaya 'SATILIK' dedi, gazeteciyi tersledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde CHP İlçe Başkanının cenaze törenine gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce gazetecilere açıklamalarda bulundu. Konuşmasında iktidar, muhalefet ve medyayı eleştiren İnce, kendisine soru soran gazeteciyi tersledi.

09.Ekim.2016 Pazar 18:24
A A A

Ereğli Haber- CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Türkiye’de iktidarın, muhalefetin ve medyanın değişmesi gerektiğini söyledi. Medyaya yönelik sert eleştiriler getiren İnce, kendisine soru soran gazeteciyi tersleyerek, sorusuna yanıt vermedi. İnce konuşmasında “Bu gidişattan kurtulacağız. Ortada bir AK düzeni var, bir medya ve muhalefet düzeni var. Üçü de birbirinden memnun bunun. AKP muhalefetten memnun, muhalefet medyadan memnun, gül gibi geçinip gidiyorlar. Benim itirazım, bu AKP düzenine de, muhalefet ve medya düzenine de itiraz ediyorum. Üçünü birden bir yerinden kırmamız lazım bunun. Bu iktidarı değiştirmemiz lazım, bu iktidarı değiştirmemiz için önce muhalefeti değiştirmemiz lazım. Bu medyayı değiştirmemiz lazım. Satılık bir medya ile karşı karşıyayız. Eminim ki konuştuklarımızın birçoğunun da haber olmayacağını hepimiz göreceğiz. Onun için Anadolu’yu karış karış gezerek medyanın dile getirmediklerini biz halkımızla dile getireceğiz. Hepinizi teşekkür ediyorum, sorunuz varsa ben cevap vereyim” dedi.
İnce soru soran gazeteciyi fırçaladı
Yerel bir gazetenin sahibi tarafından “Sayın İnce muhalefetten şikayetçi oldunuz ama aynı zamanda bir muhalefet partisinin milletvekilisiniz” sözlerini yarıda kesen İnce, sorunun sorulmasında da fırsat vermedi. Gazeteciyi tersleyen İnce “Olabilir, şimdi 15 dakika iktidarla ilgili, 15 saniye muhalefetle ilgili konuştum. Siz bana yine muhalefeti soruyorsunuz. Önce iktidarı sorun, sonra muhalefeti sorarsınız” diyerek tepki gösterdi.
İnce daha sonra beraberindeki partililerle birlikte CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı’nın önceki gün vefat eden ablası Nurdan Ocakçı Türkant’ın cenaze törenine katıldı.

Bu haber 6071 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler