Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Magazin > Büşra ile Yunus Serdar muhteşem bir düğünle dünya evine girdi

Büşra ile Yunus Serdar muhteşem bir düğünle dünya evine girdi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in kızı Büşra Tekin ile ilçenin önde gelen esnaflarından Yunus Serdar Sayre dünya evine girdi. Genç nikahına CHP'nin üst düzey yöneticileri ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 15 kişi şahitlik yaptı.

10.Ekim.2016 Pazartesi 0:45
A A A

Ereğli Haber- Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in kızı Bürşa Tekin ile ilçenin tanınmış esnaflarından Yunus Serdar Sayre çiftinin düğününe CHP’nin üst düzey yöneticileri ile çok sayıda milletvekili katıldı. Nikah töreni sırasında şahitler arasında yer alan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk tavsiyesine atıf yaparken, mikrofonu alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise “Çocuk sayısına karışmıyoruz ama biz altı okçuyuz” dedi. Şahitlerden CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ise “İyiki aramızda MHP Milletvekili yok, yoksa oda 9 ışıktan bahsedecekti” demesi salonda gülüşmelere neden oldu.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in kızı Büşra Tekin, ilçenin önde gelen esnaflarından Yunsu Serdar Sayre ile düzenlenen düğün töreni ile dünya evine girdi. Türk Metal Sendikası’na ait otelde gerçekleşen düğün töreni öncesi nikah merasimi yapıldı. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından kıyılan nikahta düğüne katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu, Ünal Demirtaş, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ta şahitlik yaptı. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın genç çiftlere bir birleri ile evlenmek isteyip istemediklerini sorması ve ‘evet’ yanıtı almasının ardından sıra şahitlere geldiğinde AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk talebine atıfta bulundu. Çaturoğlu’nun “Nuri kardeşimize sabırlar diliyorum. Kız vermek kolay değil. Bizde verdik kızımızı, 3 tane torunumuz var, ellerinizden öper. Hayırlı uğurlu olsun” şeklindeki sözleri üzerine şahitlik sırası kendisine gelen Muharrem İnce “Sayın cumhurbaşkanı çocuk sayısını 3 tavsiye etmişti, sonra 5 dedi. Biz CHP olarak çocuk sayısına karışmıyoruz ama bizim 6 okçu olduğumuzu da unutmayın. Bende tanıklık ediyorum” diyerek yanıt verdi. Şahitler arsında yer alan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ise aralarında iyi MHP milletvekili olmadığını ve onunda 9 ışıktan bahsedebileceğini ifade etmesi salonda gülüşmelere neden oldu.
Genç çiftin evlenme cüzdanını Büşra Tekin’e veren TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, yüzleri gülen iki gencin aynı zamanda Türkiye’nin geleceğine olan güveni de ifade ettiklerini söyledi. Genç çifti tebrik eden Hamzaçebi, ülkeye ve topluma aydınlık çocuklar yetiştirmelerini diledi.
Yapılan Nikah töreninin ardından Büşra Tekin ile Yunus Serdar Sayre çifti ilk danslarını gerçekleştirdi. Düğün töreninde davetliler çalan müzik eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar oynayıp, genç çiftin mutluluğuna ortak oldu.

DÜĞÜN TÖRENİNDE KEMAL HABERAL'A YOĞUN İLGİ

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in kızının düğününe katılan Başkent Üniversitesi ve Hastanelerinin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın oğlu Eczacı Kemal Haberal'da katıldı. Düğün de kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı uzun süre yerine oturamayan Kemal Haberal, yanı gelen Milletvekili, Belediye Başkanları, STK temcilcileri, muhtarlar ve vatandaşlarla tek tek selamlaşıp sohbet etti. Ereğli ve Alaplı'nın kendisinde çok özel bir yeri olduğunu ifade eden Haberal, kendisine gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür etti.

ÇATUROĞLU, UYSAL, TETİKER VE POSBIYIK AYNI MASADA

Düğün törenine katılan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker ile Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile eşi Nerimen Posbıyık aynı masada oyurdu. Halil Posbıyık ile eşi Neriman Posbıyık masasına oturdupu Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile tokalaşırken, sohbet etmedikleri görüldü.

TETİKER İLE ODABAŞ YAN YANA GELİP SOHBET ETTİ

Düğün töreni sırasında nikah şahitliği için sahneye davet edilen Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker ile Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş yan yane geldi. İkili bir birleri ile selamlaşarak sohbet ederken, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf ziya Odabaş, şahitlerin çok olması nedeniyle nikah töreni uzayınca TSO Başkanı Yaşar Tetiker için sandalye getirtti ve dinlenmesini sağladı.

DAVETLİLER SALONA SIĞMADI

Büşre Tekin ile Yunus Serdar Sayre çiftinin düğün törenine CHP'nin üst düzey yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, işadamı ve esnafların yanı sıra Tekin ve Sayre ailelerinin yakınları adeta akın etti. 800 kişi için hazırlanan düğün törenine yaklaşık 2 binin üzerinde kişi katılınca salon yetersiz kaldı. Davetlilerin bir çoğu kalabalık nedeniyle salona giremeyince Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, salon dışındaki davetlilerle de tek tek ilgilenip tebriklerini kabul etti.

TEKİN TÜM DAVETLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Düğünde nikah töreni sonrası Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve eşini sahneye davet etti. Sahneye gelen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, düğünlerine gelen herkese teşekkür etti. 

 

Bu haber 5497 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler