Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > İLKİ DÜZENLENEN ÇEVRE ŞENLİĞİNDE 500 FİDAN DİKİLDİ

İLKİ DÜZENLENEN ÇEVRE ŞENLİĞİNDE 500 FİDAN DİKİLDİ

Zonguldak’ın Ereği Belediyesi tarafından 1. Çevre Şenliği etkinliği kapsamında 500 adet fidan dikildi. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu şenliğin sonraki yılarda da devam ettirilerek geleneksel hale getirileceğini söyledi.

28.Şubat.2014 Cuma 14:40
A A A

Ereğli Haber- Kdz Ereğli Belediyesi tarafından ilçede bir ilke daha imza atılarak çevre şenliği altında bir dizi etkinler düzenleniyor. İki gün sürecek şenliklerin ilk gününde fidan dikme programı düzenlendi. İlçenin Elmatepe Mahallesi Doruk mevkiindeki Ereğli Belediyesi’ne ait olan 10 dönümlük alanın yaklaşık 5 dönümlük kısmına iğne yapraklı ağaçlardan oluşan 500 adet fidan dikildi. Etkinliğe Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Hazar, fakülte öğrencileri, TEMA Kdz. Ereğli İlçe Temsilcisi Nilgün Durak, TEMA gönüllüleri, ilçe belediyesinin bazı birimleri ve CHP’li Ereğli Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.

POSBIYIK:
İLK BAŞLANGICI YAPIYORUZ
Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, düzenlenen etkinliğe ilişkin kısa bir konuşma yaptı. Posbıyık, bu etkinliğin geleneksel hale dönüştürüleceğini söyleyerek; “Birçok eylemler yapıyoruz. Festivaller yapıyoruz, kültür şenlikleri yapıyoruz. Ama bu Ereğli’de bir de çevre şenliğinin yapılması gerektiğine inandık. Ve onun için birimlerimiz uzun zamandan beri çalışıyorlar. Bu sene birinci çevre şenliğini yapmak üzere harekete geçtik. Bu da geleneksel hale getirilecek. Hemen hemen her sene geleneksel olarak bu şenlikleri birinci, ikinci, üçüncü diye devam ettireceğiz. Hiç ödün vermeyeceğiz. Aynı şekilde yine siz değerli dostlarımın yardımları ve destekleriyle derneklerin, sendikaların yardımlarıyla, Ali hocanın yardımıyla, fakültemizin yardımıyla hep beraber çevre şenliğini devam ettireceğiz ve çevre bilincini elimizden geldiğince yaymaya çalışacağız. Arkadaşımızın da programı okuduğu gibi 2 günlük bir program hazırladık. İlk çalışmamız bu. Bir takım aksaklıklarımız olabilir. Ama sizinde vereceğiniz katkılarla bir daha ki senelerde daha da coşkulu ve daha üst düzeyde çevre şenliklerini kutlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu gün ilk adımı atıyoruz. İlk başlangıcı yapıyoruz ve fidan ekmeye de özdeşleştiği için çevrecilik fidan ekmeyle inşallah bugün başlayacağız. Ben çevre şenliği haftasının hayırlı olmasını diliyorum ve bütün katılımcıya çevreye gönül veren arkadaşlarımıza, öğrencilerimize, dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Çevrenin öneminden bahsetmeye gerek duymuyorum. Çünkü hepiniz biliyorsunuz. Ne kadar bu konuda çalışırsak Ereğli’deki insanlarımızı, yaşayanlarımızı bilinçlendirirsek öylesine güzel bir ortamda yaşama imkânını bulacağız. Çevre bilincini almış insanlar olarak gerçekten çok güzel çok önemli bir nokta” dedi.

Fidan dikimi ile başlayan ilk günün ilk etkinliği, film gösterimleri, çevre konulu resim yarışmaları ve stant açılışları ile devam edeceği; yarın Cehennem Ağzı Mağaraları, Kestaneci Piknik Alanı ve anıt ağaçları kapsayan çevre gezisi ile 1. Çevre Şenliği’nin son bulacağı bildirildi.

 

Kaynak : Ereğli Haber
Bu haber 4247 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler