Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > KEAL'den örnek sosyal sorumluluk projesi

KEAL'den örnek sosyal sorumluluk projesi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi (KEAL) ile Ören İlk ve Ortaokulu arasından eğitim, spor, müzik, sosyal etkinliklerin yapılacağı kardeşlik projesi başlatıldı.

10.Kasım.2016 Perşembe 13:56
A A A

Ereğli Haber - KEAL Okul Müdürü Ahmet Bal, Müdür Yardımcısı Ersan Arslan, okula aile birliği yöneticileri ve bazı öğretmenlerle birlikte Ören İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. İki okulun idarecileri, öğretmen ve aile birliği yöneticileri sabah kahvaltısı yaparak gerçekleştirecekleri proje üzerinde konuştular. Proje hakkında Ören İlk ve Ortaokulu öğretmenlerine bilgi veren KEAL Müdür Yardımcısı Ersan Arslan, 1981 yılında eğitim öğretim faaliyetine başlayan okullarının ilçede en yüksek puanla girilebilmesi nedeniyle Ören Ortaokulu’ndaki öğrencilerin buraya girebilmeleri için kendilerini TEOG sınavlarına hazırlayacaklarını ifade etti. Daha önce TEOG’a girmiş ve KEAL’i kazanan öğrencilerin, Ören Ortaokulu 7 ve 8. Sınıflardaki öğrencilere eksikleri noktasında yardımcı olmalarının önemli olduğunu ifade eden Arslan “KEAL gerek akademik ve gerekse diğer alanlarda 1981 yılından bu yana yaptığı çalışmalar ve başarıları ile kendisini ıspatlamış bir okul. Biz bu projenin biraz farklı olmasını isedik. Genelde büyük okulların, küçük okullara yardımları ile böyle projeler yapılıyor. İki okul arasındaki kardeşlik sosyal sorumluluk projesinde elbette yardımlarımız olacak. Gerek anasınıfı bölümüne ve gerekse diğer noktalarda ki eksiklerin giderilmesi noktasında KEAL olarak elimizden geleni yapacağız. Ancak daha önemlisi buradaki 7 ve 8. Sınıftaki öğrencilerimiz ile TEOG’dan yeni çıkmış 9 ve 10. Sınıflardaki öğrencilerimiz arasında bir koçluk sistemi kurmayı planlıyoruz. Onları TEOG’a hazırlanmaları noktasında okulumuzda fiziki ortamlar oluşturacağız. Sizin okulunuzdaki öğrenciler uygun saatlerde bizim okulumuza gelip ek ders alacaklar. Öğrencilerimiz ideallerinde ki okulu yerinde görüp tanıma imkanına sahip olacaklar. Bu okuldan TEOG’da KEAL’i kazanan öğrencilerimize burs sağlamayı düşünüyoruz. Bunu öğrencilere duyurarak onları teşvik etmeyi planlıyoruz. Bunun yanında okulumuz spor salonunda birlikte voleybol ve basketbol gibi dallarda sportif faaliyetler yapacağız. Yine KEAL’in biliyorsunuz bir müzik grubu var. Müzik grubumuz konserler verecek. Birlikte piknikler düzenleyip iki okul öğrencileri arasında kaynaşmayı sağlamayı hedefliyoruz. İki okul öğrencileri ile birlikte ilçemizde müzelere geziler yapacağız” dedi.
Ören İlk ve Ortaokulu Müdürü Sabahattin Durgut ise KEAL yöneticilerine böyle bir projede kendi okullarını tercih ettikleri için teşekkür etti. İlk ve orta okulda ki öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanı sıra sosyalleşme, kaynaşma ve sorumluluk almaya yönlendiren sosyal projelerin çok daha önemli olduğunu dile getiren Durgut, KEAL Yöneticileri ve öğretmenlerine teşekkür etti.
İki okul yöneticileri yaptıkları ilk toplantıda proje kapsamında yapılacak faaliyetlerin bir sonraki toplantıda genişletilebileceğini belirterek, bir planlamasının yapılmasını kararlaştırdı.

Bu haber 8280 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler