Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Çalışanlardan Erdemir yönetimine ilk uyarı

Çalışanlardan Erdemir yönetimine ilk uyarı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) ile Türk Metal Sendikası arasında gerçekleşen 26. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine yaklaşık 2 bin 500 kadar işçi bu sabah iş yavaşlatma eylemi yaptı.

16.Kasım.2016 Çarşamba 12:24
A A A

Erdemir ile Türk Metal Sendikası arasında devam eden 26. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. Türk Metal Sendikası, Erdemir yöneticilerinin işçilere düşük maaş artışı teklif etmesi üzerine toplu sözleşme masasını terk etti. Yaşanan bu gelişme üzerine Erdemir’de çalışan yaklaşık 2 bin 500 kadar işçi bu sabah fabrika önüne geldikleri servislerden inerek, iş yerlerine gitti. Erdemir ana kapısındaki turnikelerden tek tek geçen çalışanlar iş yavaşlatma eylemi gerçekleştirerek, Erdemir yönetimine uyarıda bulundu. Islıklarla düşük zam teklifini protesto eden Erdemir çalışanları “işçiler 'Türk Metal, Güçlü güçlü Türk Metal' “ sloganları attı.
Yapılan eyleme ilişkin olarak Türk Metal Sendikası’ndan açıklama yapılmazken, çalışanların yasal süreç içerisinde ücret artışlarının bekledikleri oranda gerçekleşmemesi durumunda daha büyük eylemler yapacağı öğrenildi.

Bu haber 4489 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler