Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Kepez Muhtarı Karaarslan’dan Türk Metal’e destek

Kepez Muhtarı Karaarslan’dan Türk Metal’e destek

Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan, Türk Metal Sendikası’nın Erdemir çalışanları için verdiği hak arayışı mücadelesinde yanlarında olduğunu söyledi.

17.Kasım.2016 Perşembe 18:53
A A A

Ereğli Haber- Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan, Erdemir ile Türk Metal Sendikası arasında gerçekleşen 26. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine eylemlere başlayan Erdemir işçilerini yalnız bırakmayacaklarını açıkladı.
Erdemir yönetiminden çalışanların emeğinin ve alın terinin karşılığını vermesini isteyen Karaarslan “Erdemir yüksek karlar elde ederken çalışanına çok düşük maaş artışı verme teklifinde bulunmasını doğru bulmuyorum. 1965 yılında kurulan Erdemir’in bugünlere gelmesinde ve dünya markası bir şirket olmasında en büyük pay sahibi orada çalışan işçi kardeşlerimizdir. Bu gün ise Erdemir yönetiminin çalışanlarına karşı bencilce tavır sergilemesi hiç kimse tarafından hoş karşılanmamaktadır. Bizler Kepez halkı olarak Erdemir çalışanlarının bu haklı mücadelelerin de sonuna kadar yanlarında olacağız. Türk Metal Sendikası’nın belirleyeceği her türlü demokratik eyleme katılıp, destek vereceğimizi ifade ediyoruz” dedi.

Bu haber 3998 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler