Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > “Erdemir kul hakkı yemektedir”

“Erdemir kul hakkı yemektedir”

Kdz. Ereğli İçin Mücadele Platformu yöneticisi Niyazi Özcan, düzenlediği basın toplantısında Erdemir yönetimini eleştirdi. Özcan toplantıda Kdz. Ereğli TSO yönetimine adaylığını da açıkladı.

18.Kasım.2016 Cuma 17:08
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli İçin mücadele Platformu Yöneticisi Niyazi Özcan, basın toplantısı düzenleyerek Erdemir yönetiminin politikalarını eleştirdi. Erdemir’in özelleştirme sırasında taahhüt ettiği hiçbir sözü yerine getirmediğinin altını çizen Özcan “Erdemir bugüne kadar sürdürmüş olduğu basit ince ayarları ile sac, nakliyeci ve sanayici esnaflarını bitirmiş, bunun yanında seçmiş olduğu yaklaşık 5 hatırı sayılı esnafa Erdemir’in kaymağını yedirerek basit bir güncel satış politikası izlemektedir. Burada Erdemir kul hakkı yemektedir. Bugüne kadar milyonlarca dolar kar ettiğini övünerek anlatan Erdemir/Oyak grubu geldiğimiz noktada çalışan işçisinin kuruş ile ifade edilebilecek maaş artışlarını pazarlık konusu yapabiliyor. Bunun anlaşılması oldukça zordur” dedi.
Kandilli’de daha önce HEMA tarafından işletilen Alacaağzı Maden Ocağı’na Kandilli Beldesi’nde oluşturdukları konsorsiyum ile talip olacaklarını dile getiren Özcan, “Yaklaşık 15 yıldır kömür madenlerimiz yenilenememiş, istihdam sağlanamamış, izlenen yanlış politikalardan dolayı kömürün maliyeti üretim maliyetinin üzerine çıkmış ve TTK kademeli olarak zarar etmeye başlamıştır. Ancak, son yıllarda hükümetimizin almış olduğu kısmi tedbirlerle kömür ocaklarımız yavaş yavaş hareketlenmeye başlamıştır. Öyle ki; son günlerde Enerji Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın yerli kömür üretimi ile ilgili açıklamaları bizleri oldukça ümitlendirmiştir” diye konuştu.
Özcan toplantıda ayrıca yapılacak TSO seçimlerinde yönetime talip olduğunu açıkladı.

Bu haber 3703 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler