Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Bakan Özlü'nün doğum gününü kutladık

Bakan Özlü'nün doğum gününü kutladık

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Zonguldak’ın Ereğli ilçesine geldi. Bakan Özlü 54. Yaş gününü sanayici ve işadamları ile birlikte katıldığı akşam yemeğinde kendisi için hazırlanan pasta ile kutladı.

19.Kasım.2016 Cumartesi 22:20
A A A

Ereğli Haber- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Zonguldak Valisi Ali Kaban, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ile birlikte Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Belediye Başkanlığını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından karşılanan Bakan Özlü, kendisinden talep edilen konularla ilgili çalışma yapacağını söyledi. Ereğli Belediyesi’nin ardından Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bakan Özlü, Başkan Yaşar Tetiker’den Ereğli ekonomisinin durumu ve beklentileri hakkında bilgi aldı. Özlü daha sonra sanayici ve işadamları ile birlikte Kdz. Ereğli TSO tarafından düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.
Tetiker: “4 ana hedeften 2’sinde önemli mesafe aldık”
Toplantının açılışında konuşan Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, göreve geldiklerinde ortaya koydukları 4 ana hedeften OSB ve öğrenci sayısının artırılması noktasında önemli mesafeler kat ettiklerini belirterek, tersanelerde ise oradaki 4 tersanecinin anlaşamamasından kaynaklı sorunlar yaşandığını ifade etti. Başkan Tetiker Erdemir ile olan ilişkilerde yaşadıkları sorunları ise basına kapalı olarak gerçekleşecek bölümde Bakan Faruk Özlü’ye anlatacaklarını söyledi. Tetiker konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Kdz. Ereğli’nin ekonomik, siyasi ve sosyal sorunlarını sizlerle birlikte mütalaa etmek, bunun sonucunda bir analiz yaparak sonuç bildirgesine bağlamak üzere bu akşam toplanmış bulunmaktayız. Bundan sonrada bu tür toplantılarımızın devam edeceği ümidi ile hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizim Kdz. Ereğli TSO olarak göreve geldiğimizde ortaya koymuş olduğumuz OSB’nin rehabilite edilmesi, Erdemir ile ilişkiler, öğrenci sayısı konusunda ki haksızlığın ortadan kaldırılması ve tersaneler olmak üzere 4 ana hedefimiz vardı. Allah’a çok şükür bunların bir çoğundan sonuç aldık. O sokak ağzıyla konuşanlara ben fazla önem vermiyorum, hiç değerde vermiyorum. Araştırdığınız zaman OSB’ye geldiğinizde görürsünüz; 56 parselden bir parsel kalmamış. Değerli valimizin ortaya koyduğu irade sayesinde ve bizim çalışmalarımız ile oradaki rehabilitasyon çalışmaları bitmiş vaziyette. Yollarımız ve çevre düzenlemesi ile örnek bir OSB haline gelmiştir. Kdz. Ereğli’de ki tüccar, sanayici ve esnafımızın bizim yaptığımız bu eseri görmelerini isterim. Öğrenci sayısındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılması için milletvekillerimiz, valimiz ve rektörümüz sağ olsunlar, bin 700’lerde olan öğrenci sayımız 5 binlere çıkma eğiliminde. Ama bu asla yeterli değil. Eski hastanelerin bulunduğu alana yapılacak proje ile çalışmalarımız devam etmektedir. Öğrenci sayısını 10-12 binlere taşımayı hedefliyoruz. Tersanelermiz de hiçbir sorun yoktur, orada ki sorun 4 tersanecinin birbiri ile anlaşamamasıdır. Anlaştıkları anda orada çalışmalar başlar, işçide gelir işbaşı yapar. Kdz. Ereğli spekülatif ve provokatif hadiselere çok açık. 40 tane gazeteci kardeşimiz var. 2-3 tane gazeteciyi ikna ettiğiniz zaman yalanda olsa yazdırabiliyorsunuz. Hangi şartlarda iftirada olsa yazdırabiliyorsunuz. Burada belki gazetecinin de suçu yok ama onu yazdıranın günahı var. Yapacak bir yok, hedef sonuçta biz oluyoruz. Ama işin doğrusunu bizden öğrenmek isterseniz her zaman kapımız açık. Erdemir ile olan ilişkilerimizde sayın genel müdürümüzle pek fazla sorunumuzun olmadığını söyleyebilirim. Ama yukarıdaki hadiselerde şimdi basına kapalı olarak yapacağımız toplantıda değerli bakanımıza zaten anlatacağız. Sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi dile getireceğiz” dedi.
Bakan Özlü’ye 54. yaş günü sürprizi
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, konuşması sırasında bu gün 54. Yaşında giren Bakan Faruk Özlü için hazırlatan doğum günü pastasını istedi. Çaturoğlu, 54. Yaş gününü ailesinden ve çocuklarından uzakta kendileri ile birlikte kutlayan Bakan Faruk Özlü’ye teşekkür ederek uzun ömürler diledi. Sürpriz doğum günü pastası karşısında heyecanlanan Bakan Özlü, pastadaki mumları üfledikten sonra “Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Ben 19 Kasım 1962 doğumluyum. Bu gün bir yerde 19 Kasım 2016 yerine 1962 yazıyordum. Orada fark ettim. Teşekkür ediyorum” dedi.
Bakan Özlü “Türkiye bu zorlu süreçten dahada güçlenerek çıkacaktır”
Daha sonra sanayici ve işadamlarına hitaben bir konuşma yapan Bakan Özlü, Türkiye’nin son 1-2 yıl içerisinde çok önemli badireler atlattığını söyledi. Tüm yaşananlara rağmen Türkiye ekonomisinin halen çok güçlü olduğuna vurgu yapan Özlü “Son birkaç yılda, gerçekten de çok büyük hadiseler yaşadık, nice badireler atlattık. Özellikle Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelerin ülkemiz üzerinde çok ciddi bir yük oluşturduğunu görüyoruz. FETÖ, PKK ve DAEŞ gibi üç terör örgütüyle birden mücadele ediyoruz. Buna rağmen, dimdik ayaktayız. Buna rağmen, gücümüzü ve enerjimizi koruyoruz. Dünyada birçok ülke, eğer Türkiye’nin yaşadıklarına maruz kalsaydı, muhtemelen çok büyük ve derin krizler yaşıyor olurdu. Türkiye’nin ise temel makroekonomik göstergelerinde bir sıkıntı bulunmuyor. Son günlerde dövizde bir hareketlilik yaşanıyor. Ancak bu hareketlilik, dünyanın ülkesinde yaşanıyor. Biz bu hareketliliğin, ekonomi üzerinde çok ciddi bir etki oluşturmasını beklemiyoruz. Dün bu konuyla ilgili Ekonomi Koordinasyon Kurulu’muz da bir toplantı yaptı, gereken kararları aldı. İş dünyamız hükümetimize güvensin. İş dünyamız, Türkiye’ye güvensin. Herkes işine gücüne bakmaya devam etsin. Yatırım yapacak olan yatırımını yapsın. Türkiye, bu zorlu süreçten daha da güçlenerek çıkacaktır. Özellikle 2017’den itibaren Türkiye’nin hızlı bir büyüme dönemine gireceğine inanıyorum.  Biliyorsunuz, şu anda Başkanlık sistemiyle ilgili bir anayasa çalışması gündemde. AK Parti’nin hazırladığı ve MHP’ye sunduğu tasarı, muhtemelen yakında TBMM gündemine gelecektir.
TBMM’de 330’u geçersek, bir referandum söz konusu olacak. Ancak biz 367’yi de geçsek, bu sistem değişikliğine milletimize, sizlere sormamız gerektiğine inanıyoruz. Bu süreci doğru ve hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Türkiye’nin ihtiyacı olan, hızlı ve etkin çalışan, iyi denetlenen, demokratik normlara ve evrensel teamüllere uygun bir sistem oluşturacağız. Bu değişikliğin de Türkiye’yi, özellikle de ekonomimizi çok olumlu etkileyeceğini ve bu etkiyi, 2017’den itibaren hissedeceğimizi düşünüyorum. Böyle bir sistem değişikliğine olan ihtiyacı iş dünyamızın çok iyi anladığını, çok iyi idrak ettiğini tahmin ediyorum. Sizlerin bu sürece azami katkı vereceğinizi, sizlerle ve milletimizle birlikte, ülkemiz için en uygun sistemi geçireceğimize inanıyorum” dedi.
Bakan Özlü konuşmasının ardından Kdz. Ereğli TSO tarafından düzenlenen toplantıda sanayici ve işadamlarının sorunlarını dinleyip, taleplerini not aldı.
Bakan Özlü toplantının ardından Kdz. Ereğli’den ayrıldı.

Bu haber 2436 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler