Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Dosya bakana verildi... İşte Uysal'ın Erdemir'den talepleri...

Dosya bakana verildi... İşte Uysal'ın Erdemir'den talepleri...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kendisini ziyarete gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’na Erdemir ile ilgili taleplerini iletti. Uysal Bakan Özlü’den Erdemir stadı, Gülüç Deresi’nden ki haklarını DSİ’ye devretmeleri, Erdemir stadı ve Devrek yolayrımındaki 32 dönümlük araziyi istedi. Bakan Özlü’de “Zaten Erdemir ile ilgili bir oturup konuşacağız. Onlar bi Ankara’ya gelecek” diyerek cevapladı. Bakan Özlü Metalurji Fakültesi konusunda ise “Sıradan bir fakülte olması değil, nitelikli bir eğitim kurumu olması amaçlanıyor. Detaylarını Genel Müdürle Ankara’da konuşacağız” dedi.

19.Kasım.2016 Cumartesi 22:49
A A A

Ereğli Haber- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kdz. Ereğli Belediyesini ziyaret etti. Bakan Özlü, bakanlık ve hükumet olarak Kdz. Ereğli Belediyesinin çalışmalarına destek vereceklerini söyledi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kdz. Ereğli Belediyesini ziyaret etti.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçe protokolü, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ile vatandaşlar tarafından Belediye girişinde karşılanan Bakan Özlü, Kdz.Ereğli’de kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ziyareti nedeniyle Kdz.Ereğli halkı adına Bakan Özlü’ye teşekkür ederek, görev süresi içinde yapılan çalışmaları içeren bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Uysal, sunumun ardından Bakan Özlü’ye, Gülüç Irmağı projesini de içeren ve bakanlık desteğini gerektiren 2 ayrı dosya sundu.
UYSAL, BAKAN’A ERDEMİR İLE İLGİLİ TALEPLERİNİ İLETTİ
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bakan Özlü’ye Erdemir ile ilgili talepleri içeren bir dosya sundu. Uysal “Gülüç Irmağı’nın ıslahı DSİ tarafından yatırım programına alındı. Fakat gelen suya göre dere yatağı çok geniş. Gülüç barajının oraya DSİ depo yaptığı zaman kesit armıyor, küçülüyor. O zamanda biz 70-80 milyon TL kamulaştırma bedelinden lurtuluyoruz. Erdemir şunu diyecek ‘Ben Gülüç ırmağındaki tüm haklarımız DSİ’ye devrediyorum.’ O zaman biz 70-80 milyon TL kamulaştırma bedelinden kurtulmuş olacağız. Erdemir stadının kullanımının Kdz. Ereğli Belediyesi’ne verilmesi. Devrek Yolayrımı’nda ki 32 dönüm araziye ihtiyacımız var. Kent Meydanını yapacağımız yerde 450 tane köy minibüsümüz, 120 tane umum servis aracımız, 115 tane halk otobüsümüz var. Kent Meydanında kaldığı için bunlar, aynı zamanda kaymakamlık ve emniyet binası olduğu için o bölgeden buraya ring haline sokalım istiyoruz. Bizim Erdemir sahası içerisinde 10 dönüm arsamız var” dedi.
Bakan Özlü’de “Zaten Erdemir ile ilgili bir oturup konuşacağız. Onlar bi Ankara’ya gelecek. Ondan sonra ben bu taleplerinizi şeyapayım. Onlardan rica edeyim” diyerek yanıtladı.
“ERDEMİR’LE METALÜRJİ FAKÜLTESİNİ KONUŞTUK”
Bakan Özlü, Erdemir’de gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin de, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak Metalürji Fakültesi konusunu görüştükleri söyledi. Bakan Özlü; “Bugün o konuyu görüştük. Genel Müdürle ve başkanı çağırmıştık, geldi onunla da konuştuk. Sıradan bir fakülte olması değil, nitelikli bir eğitim kurumu olması amaçlanıyor. Detaylarını Genel Müdürle Ankara’da konuşacağız” dedi. Türk Metal Sendikası ile Erdemir arasındaki toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Bakan Özlü, ‘Konudan haberim var, çözülür” dedi.
‘ÇALIŞMALARINIZLA GURUR DUYDUM’
Bakan Özlü, açıklamalarının ardından Kdz:Ereğli Belediye Başkanlığı anı defterini imzaladı. Bakan Özlü deftere; “Çok değerli başkanım, uzun zamandır Ereğli’ye gelmeyi istiyordum. Nasip bugüne imiş. Çalışmalarınızla gurur duydum. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum. Bakanlık ve hükümet olarak daima arkanızda olduğumuzun bilinmesini rica ediyorum. Allah muvaffak etsin” diye yazdı.
Bakan Özlü’nün Kdz.Ereğli Belediyesini ziyaretine Zonguldak Valisi Ali Kaban, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve çok sayıda partili katıldı.

Bu haber 5261 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler