Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Asayiş > 'Fatih Koleji'nde hard diskleri ve evrakları yaktılar'

'Fatih Koleji'nde hard diskleri ve evrakları yaktılar'

Zonguldak'ta FETÖ soruşturmasında tanık olarak ifade veren E.A., 3 yıl boyunca kaloriferci olarak çalıştığı FETÖ'ye ait okulda Zaman gazetesi aboneliğini bırakınca sıcak havada yol temizletildiğini anlattı. E.A., yol temizleme işinin sürekli yaptırılması üzerine yeniden gazeteye abone olarak 3 ay gazete almadan parasını ödediğini söyledi.

21.Kasım.2016 Pazartesi 19:11
A A A

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ terör örgütüne yönelik hazırladığı iddianame 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra vicdanının rahatsız olması üzerine çalıştığı FETÖ'ye ait Fatih Koleji'nde yaşananları anlatmak istediğini belirten E.A., tanık sıfatıyla ifade verdi. Çalıştığı okulda Zaman gazetesine zorla abone yaptırılmak istendiğini anlatan E.A., abone olmayı istememesine rağmen işten çıkartılma korkusu ile zorunlu olarak abone olduğunu söyledi. Bir süre sonra aboneliğini iptal eden E.A., Ramazan ayında sıcak havaya rağmen okul önünde kendisine yol temizletildiğini ve abone olana kadar bu işlemin devam ettirildiğini kaydetti.

"Abone olacaksın, başının, gözünün sadakası olacak"
E.A.'nın iddianamedeki tanık sıfatıyla verdiği ifadeleri ise şöyle devam etti:
"Ben yaklaşık 3 yıldır Fatih Koleji isimli özel okulda kaloriferci olarak çalışmaktayım. 15.07.2016 tarihinde anayasal düzeni ve Hükümeti yıkmaya yönelik yapılan darbe girişiminden sonra vicdanım rahatsız olduğundan çalıştığım Fatih Koleji'nde gerçekleşen bazı olaylar hakkında bilgi vermek istedim. Bu okulda çalıştığım dönem içerisinde okul yönetimi ve çalışan bazı öğretmenlerin kurban, himmet, burs, Kimse Yok Mu Derneği'ne yardım toplanması konusunda R.T. benden para istedi ancak ben para vermedim. İşe girerken okul müdür yardımcısı B.C., bana 'seni Zaman gazetesine abone yapacağım' dedi ve yaptı. Ben 'abone olmak istemiyorum' deyince 'abone olacaksın bu başının gözünün sadakası olacak' dedi. Ben de işten çıkarılma korkusuyla kabul ettim. 2-3 ay sonra aboneliğimi iptal ettirdim. Bunun üzerine gazete dağıtım şirketi müdürü L. isimli şahıs beni aradı 'gazeteye abone olacaksın' dedi ben de 'olmak istemiyorum' deyince, 'sen telefonu kapat ben müdürünü ararım' dedi. Daha sonra beni M.S. odasına çağırdı ve 'gazeteye abone olacaksın, kapıyı kapat' diyerek bana sert bir şekilde konuşturmadı. Daha sonra istemeden abone oldum. Daha sonra yine iptal ettirdim. Bunun üzerine B.C. bana Ramazan ayında sıcak havada okulun önünde bulunan belediyeye ait yolu süpürttü. Bu işlemi sürekli yapınca tekrar gazeteye abone oldum. 3 ay gazeteyi almadan parasını ödedim."

"Harddiskleri getirip kırdırıyorlar, kalorifer kazanında yaktırıyorlardı"
Kaloriferci olarak görev yaptığı okulda bazı görevlilerin kazan dairesine evraklar getirerek yaktırmak istediğini de anlatan E.A., "17-25 Aralık 2013 operasyonlarından sonra okulda büyük miktarlarda evraklar yakıldı. Bu evrakları yakmam için bana M.A., M.S, M.T., M.S. ve R.T. verdi. Bu evrakların içeriğinin ne olduğunu bilmiyorum, sorduğumda önemsiz evraklar diyorlardı ama yanana kadar başımdan ayrılmıyorlardı. Ayrıca yine değişik tarihlerde bana bilgisayar harddiskleri getirerek kırdırıyorlar sonrasında da kalorifer kazanında yaktırıyorlardı. 2015 ağustos ayında çalışmış olduğum Fatih Koleji'nde arama yapılmadan birkaç gün önce M.S. kendi arabasıyla kazan dairesinin önüne çok miktarda evraklar ve harddiskler getirdi ve bana bu evraklar ile harddiskleri yakmamı istedi. Ben de yakmamak için 'kalorifer arızalı başımıza iş açarız' dedim. O da bana 'dışarıda bir yerde yakalım' dedi. Daha sonra bu harddiskleri ve evrakları arkadaşım olan aynı okulda çalışan G.K. ile birlikte okulun arka tarafında bulunan bir yerin önüne taşıdık ve G.K. yanımızdan ayrıldı. M.S. harddiskleri bana kırdırarak evraklarla birlikte yaktırdı. Harddiskler ve evraklar yanana kadar yanımdan ayrılmadı, daha sonra yanmış olan harddiskleri çöpe attırdı. Aramadan sonra da M.S. kendi aracıyla yine çok miktarda evrak, flash bellekler, CD'ler getirdi ve bana kazan dairesinde yaktırdı. Yukarıda ismini verdiğim şahıslar değişik tarihlerde bu şekilde bana evrak, harddisk, CD ve flash bellekleri yaktırdılar. Bunları bana yaktırma sebeplerinin içerisinde bulunmasını istemedikleri bir şeyler olduğunu düşündüm. Ama işimden olma korkusuyla yakmak zorunda kaldım" dedi.

Bu haber 4637 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler