Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > Tetiker Erdemir'i milli mücadeleye çağırdı

Tetiker Erdemir'i milli mücadeleye çağırdı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, ilçede faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Erdemir) satışlarını TL üzerinden yapmasını istedi.

30.Kasım.2016 Çarşamba 16:18
A A A

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, yıllardır dile getirdikleri dövizle alım satımdan vazgeçilip TL ile alış veriş yapılması taleplerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından desteklenmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi. İlçede faaliyet gösteren Erdemir’in yıllardır Dolar üzerinden satış yapması nedeniyle çok sayıda tüccarı perişan ettiğini anlattı. Tetiker konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Erdemir’in satış ve pazarlamasını Dolar üzerinden yapması tüccarımızı nasıl perişan ettiği ilk defa açıkça görülmüş ve bizim yıllardır bu konuda verdiğimiz haklı mücadelemizin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından da destek görmüştür. Geçen zaman, zarar ve kaybolan sermayeleri belki geri getiremeyiz ama işin Türk Lirası ve Türk gücü şahsiyetine dönüşmesi bizi mutlu edecektir. Bu konunun milli mücadele haline getirilmesi pek çok ocağın sönmesinin önüne geçecektir. Erdemir yönetimi de bir an önce ‘2 fakirin ocağı sönmedikten sonra, zenginin bacası tütmez’ prensibinden vazgeçmeli. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki hassasiyetleri bizleri memnun ettiği gibi, Erdemir’inde bir an önce buradan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini beklemekteyiz” dedi.
Tetiker ayrıca tüm kurum ve kuruluşların bu meseleye milli pencereden bakıp döviz ile alış verişi sonlandırıp TL’ye dönülmesi çağrısında bulundu.

Bu haber 3503 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler