Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Asayiş > Polis ve Zabıtadan dilenci operasyonu... Tam 32 kişi...

Polis ve Zabıtadan dilenci operasyonu... Tam 32 kişi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde polis ve zabıta ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda 13’ü bayan, 15’i çocuk ve 4’ü erkek olmak üzere 32 dilenci yakalandı. Dilencilerden birinin kaçmaya çalışırken zabıtanın kucağına düşme anı zabıta ekibinin kamerası tarafından kaydedildi.

02.Aralık.2016 Cuma 14:14
A A A

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ve Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu gün Cuma namazı çıkışı dilencilere yönelik operasyon düzenledi. Cami önlerinde dilenen aralarında Suriye uyruklularında bulunduğu 13’ü bayan, 15’i çocuk ve 4’ü erkek olmak üzere 32 kişiyi yakaladı. Karşılarında polis ve zabıtaya gören bazı dilenciler kaçmaya çalıştı ancak yakalanmaktan kurtulamadı. Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait otobüslerle belediyeye getirilen 32 kişiye kimlik tespitinin yapılmasının ardından kabahatler kanuna göre ceza 105’er TL para cezası uygulanarak serbest bırakıldı. Yakalananlar arsında bulunan Suriye uyruklu kişiler ve çocukları polis tarafından ilçe dışına gönderildi.
Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ile birlikte halkın huzurunu sağlamak için Cuma namazı sırasında dilenen kişileri yakaladıklarını söyledi. Dursun, uygulamanın sürekli yapılacağını ve dilenciliğe müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Bu haber 4705 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler