Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Uysal “O asansör çalışacak…” Yazarımız Yasin Çiçek zafere çok yakın…

Uysal “O asansör çalışacak…” Yazarımız Yasin Çiçek zafere çok yakın…

Kdz. Ereğli Haber Gazetesi Yazarı Yasin Çiçek’in uzun süredir ısrarla çalışması için mücadele ettiği ve son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’den de talepte bulunduğu Yalı Caddesi girişindeki köprüde bulunan asansörün çalışması için Ereğli Belediye Başkanı Uysal harekete geçti. Başkan Uysal asansörün gerekli parçalarının temin edilerek çalışır hale getirileceğini söyledi.

03.Aralık.2016 Cumartesi 12:06
A A A

Ereğli Haber – Kdz. Ereğli’de 2013 yılında dönemin Belediye Başkanı tarafından yaptırılan ancak, açıldığı günden bu yana hiç çalışmayan Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörü ile ilgili müjde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde geldi. Başkan Uysal’ın talimatı ile önce yetkili bir asansör firması ile sözleşme yapıldı, ardından Makine Mühendisleri Odası asansörün kullanılabilirliğini ve eksiklerini tespit etti. Gerekli malzemelerin teminine de giden belediye, gerekli parçaların asansöre monte edilmesi ile asansörü kısa sürede çalışır hale getirecek.
Sosyal Medya hesabından 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nü kutlayan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin Ereğli ziyaretinde gündeme gelen Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörünün çalışmaması sorunu çözülüyor“ dedi.
“ilçede engellilerin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve engellilerimizin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalara önem veriyoruz” İfadesini kullanan Uysal, “Bugün engellilerimiz belediye hizmet binasında her türlü iş ve işlemlerini rahatlıkla yapabiliyor. Engelli koordinasyon merkezi, Akülü şarz dolum istasyonları, ücretsiz ulaşım gibi sorunları çözmenin yanında, Bulvar, cadde ve kaldırım düzenlemelerimizde engellilerimizin hayatını kolaylaştırıcı her ayrıntıyı düşünerek, düzenlemelerimizi buna göre yapıyoruz” diye konuştu.
Başkan Uysal, sosyal medyadaki mesajında, Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörünün kısa sürede devreye gireceğini de açıkladı. Bu konuda yetkili bir asansör firması ile sözleşme yapıldığı, asansör firmasının da, Makine Mühendisleri Odasına müracaat etmesi sonrası asansörün eksikliklerinin ve kullanılabilirliğinin tespit edildiğini belirten Başkan Uysal, “Tespit edilen eksiklikler doğrultusunda teklife çıkılarak gerekli parça teminine gidildi. Arızalı parçaların önümüzdeki hafta sonuna kadar temini sağlanacak ve gerekli monte çalışmasının yapılmasıyla asansör devreye girmiş olacak ”dedi.
Yazarımız Yasin Çiçek ise sosyal paylaşım sitesi facebook hesabından kırmızı kurdela bulunan fotoğrafı paylaşarak “Direnmek zordur azizim.
Sağlık sorunları engel olsa da,
Ardından ameliyat olmuş olsan da,
İki haftanı hastanede geçirmiş olsan da,
En kısa sürede kaldığın yerden devam edeceksin.
Zira direnmen gereken bir mücadelen vardır.
Asansör direnişimizi unutmadık!
Ve artık daha güçlüyüz.
İşte açılış için kırmızı kurdelemiz hazır.
Yetkilerden artık olumlu bir kıvılcım bekliyoruz...” diye mesaj yayınladı.
Yazarımız Yasin Çiçek’in asansör direnişinde mutlu sona çok yaklaşılması diğer engelli bireyleri de umutlandırdı.

Bu haber 4967 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler