Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > O görüşmeden de sonuç çıkmadı…

O görüşmeden de sonuç çıkmadı…

Türk Metal Sendikası, MESS ve Erdemir yöneticileri 26. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri için bu gün Ankara’da yeniden biraraya geldi.

06.Aralık.2016 Salı 15:01
A A A

Ereğli Haber- Türk Metal Sendikası, MESS ve Erdemir yöneticileri Abkara’da bu gün bir araya gelerek 26. Dönem toplu sözleşmesini görüştü. Görüşmeden anlaşma çıkmadı.
Görüşmeye ilişkin Türk Metal Sendikası’ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Erdemir ile süren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine ilişkin sendikamızı 6 Aralık 2016 tarihinde (Bugün) görüşmeye davet eden MESSin verdiği teklifi kabul etmedik.
Türk Metal Şube Başkanımız Metin Ercan, bugün Ankara’da yapılan toplantıda, işveren kanadının ilk 6 ay için 510 lira teklif ettiğini, sosyal haklarda da yıllık yüzde 9 artış önerdiğini söyledi.
Başkanımız, bu teklifi kabul etmediklerinden diğer 6 ayların yada yılın gündeme gelmediğini belirterek, 12 Aralık Pazartesi Günü Ankara’da saat 13.00’de yeniden görüşmek üzere toplantının tamamlandığını kaydetti.
Toplantıya Genel Başkan Yardımcılarımız Mesut Gezel, Yusuf Ziya Odabaş, Şube başkanımız Metin Ercan, Şube yöneticilerimiz ile MESS Genel Sekreteri Hakan Yıldırımoğlu, MESS Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Şıvga, MESS Ankara Bölge Temsilcisi Av. Vahap Ünlü, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in Danışmanı Oktay Demiray, Erdemir İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Aylin Veli Çelikoğlu katıldılar.”

Bu haber 4593 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler