Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > 1 çuval unla sende destek ol

1 çuval unla sende destek ol

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye’de un stoklarının azalması ile İHH’nın Suriye için açtığı fırınlarda ekmek üretimi durma noktasına geldi. Yaşanan sıkıntı nedeniyle İHH tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

07.Aralık.2016 Çarşamba 18:16
A A A

Ereğli Haber - Katliamın 6. yılına girildiği Suriye’de, Rus ve Esed rejimi güçleri her gün sivillere yönelik saldırı gerçekleştiriyor. İnsanlar saldırılar altında hayatlarına devam etmeye çalışırken aynı zamanda da temel yaşam malzemelerine kolay ulaşamıyor.
Her gün onlarca saldırıya hedef olan Suriye’de, şimdi de en temel yaşam malzemesi olan ekmeğin ham maddesi ‘un’ sıkıntısı baş gösterdi.
Suriye savaşının uzamasıyla ve insani krizin artmasıyla birlikte bölge temel ihtiyaç malzemesi ekmek üretimi yoğun olarak gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı bölgedeki fırınlarda un stoklarının azalması tehlikeli boyutlara ulaştı. Yaşam malzemelerine ulaşmanın tek yolu ise Türkiye’den gelen yardımlar olunca fırınlar da un bulamadıkları için çalışmalarını durdurma noktasına geldi.
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ülkede desteklenen 46 fırında 2 milyona yakın ekmek günlük olarak üretilip dağıtılıyordu. Ancak un bağışlarının ve stoklarının azalması ile birlikte birçok bölgeye un gönderilemiyor. Durum bu şekilde devam ederse daha önce Şam – Guta, Yermuk, Humus bölgelerinde olduğu gibi açlıktan ölümlerin olması ise kaçılmaz olacak.
Suriye genelinde İHH tarafından desteklenen 46 fırının normal kapasite ile çalıştığı zaman aylık 2 bin 50 ton un ihtiyacı bulunuyor. Burada üretilen 2 milyona yakın ekmek ise 1 milyondan fazla sivile ulaştırılıyor.
İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Zonguldak temsilciliği tarafından da Suriye’de ki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere un kampanyası başlatıldı.
Bir çuval Un’un 60 TL olduğu belirtilen açıklamada duyarlı vatandaşların Ziraat Bankası Zonguldak Şubesi TL hesabı 70610585-5001’e yada IBAN TR06-0001-0001-3176-6105-8550-01 numaralı hesaba yatırabilecekleri belirtildi. Kapmaya ile ilgili olarak bilgi almak isteyen vatandaşlar İHH Zonguldak Şubesi’nin 0530 561 1212 ve 0536 246 4226 numaralı telefonlardan ulaşabilir.

Kaynak : www.ihh.org.tr
Bu haber 3318 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler