Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > Kardemir TL'ye geçti... Erdemir geçecek mi?

Kardemir TL'ye geçti... Erdemir geçecek mi?

Kardemir A.Ş., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "döviz yerine Türk lirası kullanın" çağrısı üzerine satışlarında Türk lirasına dönme kararı aldı.

08.Aralık.2016 Perşembe 18:03
A A A

Kardemir A.Ş., Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin döviz yerine TL kullanmasına yönelik yapmış olduğu çağrı sonrasında önemli bir karar aldı. Kardemir A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin döviz yerine Türk lirası kullanımına yönelik yaptığı çağrı doğrultusunda ülkemizde başlatılan ekonomi seferberliğine katkıda bulunmak amacıyla satışlarımızda Türk lirasına dönme kararı alınmıştır. Bu kapsamda 9 Aralık 2016 tarihinden itibaren satışlarımız Türk lirası üzerinden gerçekleştirilecektir” denildi.

Erdemir'e "DOLAR" tepkisi

Erdemir'in satışlarını halen Dolarla yapmasına tepkiler ise sürüyor. Kdz. Ereğlili Avukat ahmet Köse, Erdemir'in bu tavrını cumhurbaşkanına şikayet ettiğini açıkladı. Av. ahmet Köse sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Cumhurbaşkanım.
Bir vatansever olarak milletimizin önünde yapmış olduğunuz liderlikten memnunum.Ülke içindeki hainlere ve ülke dışındaki mihrakların,milletimize yönelik yapmış oldukları operasyonlara karşı dik duruşunuzu ve milletimizin dili ile bizlere yapmış olduğunuz çağrıları önemsiyor ve bu çağrılarınızı desteklemeye çalışıyoruz.
Samimiyetinizi ve mevlama teslimiyetinizi biliyor ve sizin gibi bir İmam Hatip Lisesi Mezunu olmaktan gurur duyuyorum.
Ben Ülkemin küçük bir ilçesinde Avukatlık yapıyorum.Benim ilçemde ERDEMİR gibi dev bir sanayi kuruluşu var ve bu sanayi kuruluşu sizin yapmış olduğunuz dolara karşı TL kampanyasına hiçbir şekilde katılmayarak bu millete ihanet içinde.Bu zamana kadar bu şirket hiçbir zaman Ereğli halkının yanında olmadı,biz bunu ülke menfaatleri gereği Ereğli halkı olarak bir bedel ödememiz gerekiyor diyerek içimize attık.Ama bu şirket şimdi bu milletin yanında olmayacak ise ne zaman olacak .Milletine kayıtsız kalan bu şirketi size şikayet ediyoruz."

Bu haber 4807 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler