Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Arkadaşı Vefa Müdürü anlattı: "Onu bir tanısanız..."

Arkadaşı Vefa Müdürü anlattı: "Onu bir tanısanız..."

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısı sonucu şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu'nun acı haberini alan Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki arkadaşı Reşat Kartal, büyük üzüntü yaşadığını söyledi. Kartal, Vefa Müdürün çok iyi bir insan olduğunu ifade etti.

11.Aralık.2016 Pazar 13:59
A A A

Beşiktaş'ta dün gece çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu'nun acı haberini alan arkadaşları büyük üzüntü yaşıyor.
Şehit olan Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun arkadaşı Reşat Kartal büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, kendisinin çok iyi bir insan olduğunu ifade etti. Şehit müdürün Babası Erdal Karakurdu’nun Emekli Emniyet Müdürü, annesi Sabriye Karakurdu’nun ise emekli bankacı olduğunu dile getiren Kartal, eşi Emel Karakurdu'nun ise İstanbul Beşiktaş’ta öğretmenlik yaptığını dile getirdi. Biri kız diğeri erkek iki çocuk sahibi olan Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun kardeşi Sabri Ferda Karakurdu’nun da 2008 yılında geçirdiği trafik kazasında 3 arkadaşı ile birlikte hayatını kaybettiğini anlattı. Kartal gazetecilere yaptığı açıklamada “Çocukluk arkadaşımızdan ziyade Vefa bizim kardeşimiz gibiydi. Vefa 73 doğumlu. Babası Polis kökenli. Dolayısıyla oda polis kolejini bitirerek polislik görevini ifa ediyordu. Son görev yeri de İstanbul'du. Özel Kuvvetler müdürlüğü görevini ifa ediyordu. Müteakip olarak zaman zaman Ereğli' ye gelir bizleri de ziyaret ederdi. Annesi ve babası bizin apartman komşularımız. Çok düzgün insanlar. Diğer evlatlarını da madenci gemi tersanesi tarafından trafik kazasında kaybettiler. 2 erkek evlatları vardı zaten. Şimdi ikinci evlatları da Vatan uğruna şehit oldu. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır diliyorum. Yapacak söyleyecek çok şey yok. Acı çok büyük. Allah geride kalanlara kolaylıklar versin. Vefa beyle konuşsanız, Çınaraltını çok severdi. Geldiği zaman oralarda dolaşırdı. Emniyet müdür değil de balıkçı zannederdiniz. Mütevazi, alçak gönüllü. Çok düzgün, böyle puanlama sınırlarına sığmayacak delikanlıydı. Eşi öğretmen. İstanbul Beşiktaş'ta yaşıyorlardı. Bir oğlu bir kızı var. Acı haberi biz dün gece 01,30-02,00 gibi haberini aldık. Yan komşumuz, zaten onlar kuzenler. Onlar zaten haberi alır almaz İstanbul' a hareket ettiler. Bizde şimdi şehit cenazesini bekliyoruz. Terörle ilgili hepimizin acısı ortak. Neyi paylaşamadığımızı, neyi paylaşamadığımızı anlayamıyorum. Ne istiyorlar? Onların ne hakkı varsa bizlerin de o hakkı var. Bu Ülke toprakları üzerinde. terörün biteceğine gönülden inanıyorum. Bugün Süleyman Soylu'nun da söylediği gibi inlerine kadar girilecek, bu intikamlar alınacak. Bu kan yerde bırakılmayacak diye düşünüyorum. Hükumet yetkililerinden başka bir ricamız yok. Zaten onlarında büyük mücadelesi bunun için" dedi.
Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun cenazesi yarın Kdz. Ereğli ilçesine getirilerek İkindi Namazı'na müteakip Bozhane Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kestaneci Mahallesi mezarlığında defnedilecek.

Bu haber 10608 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler