Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > Erdemir işçisi beklediği zammı aldı...

Erdemir işçisi beklediği zammı aldı...

Türk Metal Sendikası ile MESS arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. 4700 işçi ilk altı ay 660 TL diğer altı aylık dilimlerde ise enflasyon oranında zam alacak.

14.Aralık.2016 Çarşamba 1:33
A A A

Ereğli Haber- Türk Metal Asnedikası ile Erdemir arasında süren 26. dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri dün akşam yapılan son görüşmeden anlaşma ile sonuçlandı. Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi'nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Sendikamız ile ERDEMİR arasında süren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı.

Bugün, (13 Aralık 2016) Türk Metal Genel Başkanımız Pevrul Kavlak, Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Odabaş, Ereğli Şube Başkanımız Metin Ercan ile OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş, MESS Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Hasan Özcan Aydilek’in katıldığı toplantıda, sonuca gidildi.

Varılan anlaşma sonucunda Erdemir işçilerinin saat ücretlerine ilk 6 ay için 2 lira 20 zam alınırken 2. 3. Ve 4. Aylar için ise enflasyon oranında artış sağlandı.

Sosyal haklarda yüzde 13 oranında zam alınan görüşmelerde Erdemir, Tamamlayıcı Sağlık Hizmetlerinde ise ayakta ve yatarak tedaviyi kabul etti.

Şirkette çalışan 4700 üyemize maaş promosyonları ise ilk yıl 300, ikinci yıl da 300 olarak ödenecek."

Bu haber 8116 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler