Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Asayiş > Sahte sağlık raporu davasında ifade verdiler...

Sahte sağlık raporu davasında ifade verdiler...

Zonguldak'ta işleri feshedilen maden işçilerinin geriye dönük sağlık raporu alıp işe geri dönmelerini sağladıkları ve bazı kişilere de engellilik oranını yükselten sahte sağlık raporu düzenledikleri iddia edilen sanıklar hakim karşısına çıktı.

29.Aralık.2016 Perşembe 16:33
A A A

Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede iş akitleri feshedilen madencilerin ve bazı kişilerin geriye dönük sahte sağlık raporları almalarını sağlayarak engellilik oranlarını yükselttiği iddiasıyla yargılamaları süren sanıklardan ifadeleri eksik olanların ifadelerine başvuruldu. Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen mahkemede tutuksuz yargılanan Olcay T., ifade verdi. Olcay T., ifadesinde "Ben Aykut Ö.,’yü babamın arkadaşı olduğu için tanırım başka bir samimiyetim yoktur. Ben ne bir sağlık raporu aldım ne de verdim. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum" dedi.
Mahkeme, eksik ifadelerin alınmasının ardından davayı ileri bir tarihe erteledi.

Sahte sağlık raporu operasyonu kapsamında polis 36 kişiyi gözaltına almış ve şüphelilerden 7'si çıkarıldıkları ilk mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bu haber 4117 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler