Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Karadeniz açıklarında sürüklenen gemiden yardım çağrısı

Karadeniz açıklarında sürüklenen gemiden yardım çağrısı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında motorlarında meydana gelen arıza nedeniyle sürüklenmeye başlayan Comoros bandralı ‘Deniz’ isimli 3 bin tonluk kuru yük gemisi yardım çağrısında bulundu. Gelen yardım çağrısı üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Turgutreis isimli fırkateyn yardımına gitti.

29.Aralık.2016 Perşembe 21:06
A A A

Edinilen bilgiye göre Rusya’dan Tekirdağ’a ayçiçeği götüren Comoros bandralı Deniz isimli 3 bin tonluk gemi Kdz. Ereğli açıklarına geldiğinde motorlarında arıza meydana geldi. Olumsuz hava koşullarıyla birlikte gemi sürüklenmeye başlayınca mürettebat yardım çağrısında bulundu. Gürscistan ve Ukrayna uyruklu 11 mürettebatın bulunduğu geminin Kdz. Ereğli ilçesinin 45 mil açığında olduğu tespit edilerek Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait Turgutreis isimli fırkateyn yardıma gönderildi. Geminin çalışan motorları ile fırkateyn eşliğinde Ereğli Limanı’na getirilmesi için yola çıktığı öğrenildi.

Kaymakam Madenoğlu; “endişe edilecek bir durum yok”
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu bu gün saat 17.00 sıralarında S.O.S. vermesi üzerine Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın harekete geçirildiğini söyledi. Madenoğlu “Seyir halinde iken geminin motorları arıza vermiş. Liman başkanlığı ve sahil güvenlik ekiplerimiz konuyla ilgileniyorlar. Şu an için bir tehlike gözükmüyor. Motorlarının bir kısmı çalışıyormuş. Gemi, bu çalışan motorlarıyla Ereğli limanına gelmeye çalışıyor. Fırkateyn gemiye eşlik ediyor. 11 mürettebatın sağlıklı konusunda olumsuz bir şey yok. Ekiplerimiz gerekli çalışmaları yapıyor."dedi.
Geminin gece geç saatlerde Kdz. Ereğli limanına yanaştırılması bekleniyor.

Bu haber 4403 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler