Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Evi yanan aileye yardım elini uzattılar

Evi yanan aileye yardım elini uzattılar

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yönetimi Kapançatı Köyü’nde evi yanan Sorhan ailesine yardımda bulundu.

30.Aralık.2016 Cuma 16:58
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Çaylıoğlu Kapançatı Köyü’nde yaklaşık bir hafta önce çıkan yangında Sorhan ailesinin yaşadığı iki katlı ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Kışın ortasında evsiz kalan aile köylüler tarafından geçici olarak cami lojmanına yerleştirildi. Çıkan yangında hiçbir eşyalarını kurtaramayan aileye yardım eli ise Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nden geldi.
Karadeniz Ereğli'de Çaylıoğlu ve Civar köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fikri Kayacan, Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Karabulut ile birlikte Kapançatı Köyü’nde giderek yangında mağdur olan Raif Sorhan ve ailesini ziyaret etti. Sorhan ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Kayacan, bir miktar maddi, bir miktarda gıda yardımında bulundu. Kayacan gazetecilere yaptığı açıklamada “Sorhan ailesi evlerinin yanmasından dolay çok mağdur oldular. Bizlerde Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneği olarak yaralarına bir nebzede olsa merhem olmak istedik. Sorhan ailesine ayni ve nakdi yardımımız oldu. Bu ailemize bundan sonrada sahip çıkacağız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 10081 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler