Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > Erdemir'in başına bankacı geliyor...

Erdemir'in başına bankacı geliyor...

OYAK'ta Coşkun Ulusoy'un istifası ile Başbakanlık Eski Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Erdem Savaş'ın Genel Müdürlüğe getirilmesinin ardından ERDEMİR'in başına da AK Partili bir bürokratın getirileceği konuşuluyor.

04.Ocak.2017 Çarşamba 17:57
A A A

Ereğli Haber- Ordu Yardımlaşma Kurumu OYAK’ta Yönetim Kurulu Başkanı emekli Korgeneral Necati Özbahadır’ın sürpriz istifasının ardından 16 yıllık Genel Müdür Coşkun Ulusoy da koltuğu bıraktı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na emekli Tümgeneral Mehmet Taş getirilirken icracı görevi ile ön plana çıkan Genel Müdürlük koltuğuna ise 2016 yılının Mayıs ayında Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcı Süleyman Savaş Erdem getirilmişti.

Bu gün öğlen saatlerinde ise 3 yıldır Erdemir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Ali Pandır'ın yönetim kuruluna istifasını sunduğu iddia edildi. İddiaya göre Pandır'ın istifası Erdemir üst yöneticilerine bildirilirken, resmi olarak kurumdan Cuma günü ilişiğinin kesileceği öğrenildi.

Erdemir'de Yönetim Kurulu Başkanlığına kimin getirileceği sorusu ise netleşmeye başladı. Ankara'da kulislerde dolaşan iddiaya göre halen Ziraat Bankası'nda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Cengiz Holding Eski CEO'su Ömer Muzaffer Baktır getirilecek.  OYAK yönetiminde yapılan köklü değişikliklerin ardından Erdemir yönetiminde de köklü bir değişikliğe gidileceği öğrenildi. 

ÖMER M. BAKTIR KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılından itibaren Pamukbank T.A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Servis Yöneticisi ve Bölüm Yöneticisi olarak çalıştı. Aralık 2004 tarihinde Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de görev yapmaya başlayan Baktır, 14.06.2005 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı ve Mart 2010 tarihine kadar sırasıyla Kurumsal Ticari Pazarlama, Kurumsal ve KOBİ Pazarlama, Kurumsal ve Ticari Pazarlama, Kredi Tahsis ve Yönetiminden sorumlu oldu. Mart 2010’da Cengiz Holding’de göreve başlayan Baktır, Ekim 2011 tarihine kadar CFO-İcra Komitesi Üyeliği yaptı. Baktır, Kasım 2011 tarihinden itibaren Bankamızda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bu haber 12654 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler