Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Eğitim > Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampusu tanıtımına yoğun ilgi

Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampusu tanıtımına yoğun ilgi

Bahçeşehir Okullarının Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında açacağı, "Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampusu" tanıtım toplantısına Ereğli ve Alaplı’dan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

07.Ocak.2017 Cumartesi 16:32
A A A

Ereğli Haber- Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampusu tanıtım toplantısı Büyük Anadolu Otel'de yapıldı. Kıyıcak mahallesinde inşaatı devam eden, 2017-2018 eğitim yılında ilk öğrencilerini kabul edecek olan Bahçeşehir Okulları'nın tanıtım toplantısına Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Bahçeşehir Okulları Pazarlama ve İletişim Direktörü Senem Dinçer, Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar Ereğli Kurucusu Oğuz Karahan ve davetliler katıldı. Bin kişilik salon tıklım tıklım dolarken çok sayıda öğrenci veliside toplantıyı kalabalık nedeniyle ayakta izlemek zorunda kaldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bahçeşehir Okulları'nın tanıtım videosu izlendi. Ardından hava muhalefeti nedeniyle toplantıya katılamayan Bahçeşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel'in mesajı okundu.

2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan 52 derslikten oluşan ve 1.300 öğrenci kapasiteli Bahçeşehir Okulları Karadeniz Ereğli Kampüsü, teknolojik yeniliklerle ve öğrencilerin 21. yüzyılın eğitim ve öğretim ihtiyaçlarına göre tasarlandı. 

Disiplinler arasında ilişki kurarak öğrenmenin bütüncül bir yaklaşımı ile teorik olan bilgileri pratikte bir ürüne dönüştürmeyi amaçlayan yeni kampüste; STEM laboratuvarı, fen bilgisi laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, görsel sanatlar merkezi, tasarım laboratuvarı, fizik laboratuvarı, kimya laboratuvarı, biyoloji laboratuvarı, bilim merkezi, Kütüphane ve ekolojik ev gibi öğrencilerin teorik dersleri, deney yaparak neden-sonuç ilişkisi içinde öğrenme imkanı sunuluyor. Teknolojik yatırımlar ve yeniliklerle donatılan yeni kampüs ile uluslararası arenada başarılı olan öğrenci yetiştirerek, öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerinin geliştirilmesini hedefleniyor.  

Daha fazla sosyal alan

Gelişen teknolojiyle birlikte çocuklarının teknolojiye bağımlılıklarından yakınan ailelerden alınan geri bildirimlerden yola çıkarak tasarlanan kampüste, öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmek için daha fazla hobi ve sosyal alan bulunuyor. 

5 adet tek kat bahçeli villa anasınıfları, satranç odası, kapalı yüzme havuzu, yemekhane, konferans salonu, çok amaçlı kapalı spor salonu, açık tenis kordu, masa tenisi, oyun grupları, açık futbol sahasında öğrencilerin sosyal ilişkileri geliştirilmesi hedeflenirken; mutfak akademi, robotik sınıfı, 3D eğitim salonu, bsk salonu, sera, hobi bahçelerinden oluşan kış ve yaz bahçesi ile sadece tüketen bir nesil değil, üreten ve ürettiğini değerlendiren bir nesil yetiştirilmesi hedefleniyor.

Boyar: “Öğrenemeyen öğrenci yoktur”
Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar, Bahçeşehir Okulları olarak 42 ilde 81 adet kampusleri bulunduğunu söyledi. 2016-1017 eğitim yılı itibariyle 20 kampusu de faaliyete geçirerek toplam 101 kampuse ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Boyar, şöyle konuştu: "101 kampusumuzda 50 bin üzerinde öğrencimiz eğitim görecektir. Bahçeşehir Eğitim Kurumları'nda üniversitemizde dahil olmak üzere 150 bin öğrencisi mevcuttur. Eğreli'de açılacak kampusumuz son derece gelişmiş teknolojiye sahip olacaktır. 11 bin metrekare alan üzerinde 52 derslikli bir kampus olacaktır. Burada ana okulundan liseye kadar her kadememiz mevcuttur. Mayıs ayı gibi okulun bitmesi hedefleniyor. Eğitimimiz içeriğinde kişiye özgü eğitim modelimizi çok önemsiyoruz. Yani öğrencimizin içindeki cevherini keşfediyoruz. Her öğrenciye aynı öğrenme sitilini taktiğini uygulamıyoruz. Salondakilerin nasıl parmak izleri aynı değilse her öğrencinin öğrenme tarzı aynı değildir. Öğrenemeyen öğrenci yoktur, sadece öğrenciye doğru yaklaşamayan sistem vardır. İşte biz bu sürece talibiz."

Karahan: “Bahçehir Okulları Ereğli Kampusu tüm olanaklara sahip olacak”
Bahçeşehir Okulları Ereğli Kurucusu Oğuz Karahan da ülkenin geleceğine yön verecek olan bireylerin yetiştiği Bahçeşehir ailesine katılmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Türkiye'ye katkı sağlayacak bir yatırımla geleceği emanet edecek pırıl pırıl gençler yetiştireceklerini ifade eden Karahan, "Karadeniz Ereğli kampusunda geleceğin eğitimini uygulayacağız. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi, kişiye özgü öğrenim modelini hayata geçireceğiz. Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarımızla taçlandıracağız. Ereğli kampusu dünyadaki eğitim kampusları gibi tüm olanaklara sahip genel müdürlükteki eğitim yöneticileri tarafından oryantasyonlarla sisteme adapte edilmiş öğretmenlerle Türkiye'nin aydınlık geleceğini temsil edecektir." dedi.

Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu da Ereğli'ye yapılacak okulu önemsediklerini ve Bahçeşehir Okulları'nın önemli bir eğitim kurumu olduğunu ifade etti. Çaturoğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi.

Toplantı velilerin sorularının Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar tarafından cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

Bu haber 6271 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler