Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > "Bundan sonra tepkimiz ağır olacak"

"Bundan sonra tepkimiz ağır olacak"

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, bu gün sabah Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile yaptıkları görüşmenin sosyal medyada farklı şekilde anlatılmasına tepki gösterdi. Bu kişilerle EGD'nin bir bağı olmadığını ifade eden Günay, "bu arkadaşlara bundan böyle tepkimiz daha ağır olacaktır." dedi.

10.Ocak.2017 Salı 17:21
A A A

Ereğli Haber- Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay'ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde; "Sosyal Medya’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ziyaretlerimizi çarpıtma çalışmaları nedeniyle bu açıklama zorunlu olarak yapılmıştır.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği olarak ilk ziyaretimizi Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a ardından Kdz. Ereğli Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’ı ziyaret ettik.
Ziyarette bölgedeki gazetecilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında hasbihâl ettik.
Sosyal medya’da ziyaretle ilgili yapılan taraflı açıklamalar sonrası durumu tüm çıplağı ile anlatma gereği duyduk.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ziyaretimizde sosyal medyada çarpıtıldığı gibi herhangi bir reklam-ilan-abone konusu kesinlikle görüşülmemiştir ki, bunu bu şekilde lanse edenlerin amacının ne olduğu neden böyle bir karalama yapıldığı yada kurumumuza bu durumu nasıl yakıştırıp, iftira attığı bilinmemektedir.
Asıl gazetecilik eleştiriyi-düşmanlığa çevirmemektir. Fakat bölgemizde bu dengeyi kurmakta zorlanan ve dernek olarak zaman zaman eleştirdiğimiz Başkan Hüseyin Uysal’ı ziyaretimizi kabul etmek istemeyen gazeteci arkadaşlar olabilir. Bunları makul karşılıyoruz. Ama daha öncede belirttiğimiz gibi bizlerin tüm çabası Kdz. Ereğli’yi daha iyi noktalara getirmek için ortak çalışmaya olan inancımızdır.
Son olarak söylemek istediğimiz Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği tüzel kişiliği ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı tüzel kişiliği olarak tek ortak noktamız Ereğli’nin menfaatleridir ve bunun için kamuoyu yararına her kurumu eleştiri hakkımız vardır. Bu hakkımızı da ‘tam bağımsız’ olarak kullanmak özgürlüğümüzün bir kanıtıdır.
Bu ziyaretten nemalanmak hiç kimsenin haddine değildir. Tüzel kişilik olarak hiçbir kurum ve kuruluşla bir sorunumuz yoktur. Bireysel sorunlarla gündemi meşgul etmeye çalışan arkadaşlarla kurumumuzun hiçbir bağı yoktur ve bu arkadaşlara bundan böyle tepkimiz daha ağır olacaktır."

Bu haber 3080 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler