Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Romanlar için "Rakkas Projesi" hayata geçiriliyor

Romanlar için "Rakkas Projesi" hayata geçiriliyor

Kdz. Ereğli Belediyesi, Kdz. Ereğli Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürülüğü tarafından düzenlenen ve Batı Karadeniz Romanlar Derneği tarafından hazırlanan Avrupa Birliği destekli “Rakkas Projesi” hayata geçirilmeye başlandı.

11.Ocak.2017 Çarşamba 12:49
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde yapılan toplantılarda projenin amacı, işleyişi ve yürütülmesi konuları görüşüldü.
Toplantılara, Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, Proje Koordinatörü Hasibe Özgümüş, Proje Asistanı Semiha Yazıcı, Batı Karadeniz Romanlar Derneği Başkanı Kazım Adak olmak üzere diğer proje sorumluları da katıldı.
12 ay sürecek olan projenin amacı ise Kdz. Ereğli’de ikamet eden Romanların topluma kazandırılması. Bu amaç doğrultusunda belirlenen 65 roman vatandaşın 30’una okuma-yazma, 30’una halk oyunları, 5’ine ise enstrüman çalma alanlarında eğitim verilmeye başlanıldı.
Projenin ilk adımı olarak da Kdz. Ereğli Bakırlık Çınar Boru İlkokulunda yetişkinler için okuma yazma kursu öğretmen Ramazan Kaçmaz eğitmenliğinde 26 kursiyerin katılımıyla başladı.
5 Ocak 2017 Perşembe günü okuma yazma kursunun ilk dersi yapıldı.
Projenin ilk tanıtım toplantısının ise 13 Ocak 2017 Cuma saat 14.00 ile 16.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonu’nda gerçekleştirileceği bildirildi.

 

Bu haber 8073 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler