Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > Çaturoğlu'ndan Kdz.Ereğli'ye 2 müjde birden... İhaleler 2017'de yapılacak...

Çaturoğlu'ndan Kdz.Ereğli'ye 2 müjde birden... İhaleler 2017'de yapılacak...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak’ta devam eden sağlık yatırımları ile 2017 yılı yatırım programına alınacak sağlık yatırımlarını görüşmek üzere Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan’ı ziyaret etti. Çaturoğlu ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlı Merkezi’ne yeni yer yapımı için 2017 yılı içerisinde ihaleye çıkılacağını müjdeledi.

11.Ocak.2017 Çarşamba 19:04
A A A

Ereğli Haber - AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan’ı ziyaret ederek Zonguldak genelinde yapılacak sağlık yatırımlarını görüştü.
AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ VE BUTİK HASTANE 2017’DE İHALEYE ÇIKACAK
Çaturoğlu ziyarette Kdz. Ereğli’ye ilişkin olarak Kırmacı bölgesine bir butik hastane, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nin olduğu bölgeye ise şu anda 20 ünite ile kiralık bir yerde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin 30 ünite olarak planlanıp ihaleye çıkacağını söyledi.
“400 YATAKLI HASTANE İÇİN YER KONUSU EN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEK”
Çaturoğlu ziyarete ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi; “Geçtiğimiz günlerde yaptığım basın açıklamamda TOKİ tarafından ihalesi yapılan ve %3 seviyelerinde bulunan 400 yataklı Zonguldak Devlet Hastanesinin yerinin değişeceğini ve yeni arsa arayışında olduğumuz belirtmiştim. Girişimlerim sonucunda Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımlar Genel Müdürlüğünden bir heyet dün Zonguldak’a gelerek İl Başkanımız Zeki Tosun’un nezaretinde, belirlenen arsalar üzerinde çalışmalarını yaptılar ve raporlarını en kısa zamanda Genel Müdüre sunacaklar. Söz verdiğim gibi konuyu yakından takip ederek en uygun yeri belirleyeceğiz ve Zonguldak’ın hastane yer konusunu inşallah en kısa zamanda çözüme kavuşturacağız.
“KİLİMLİ’YE HASTANE KAZANDIRMAK İÇİN UPRAŞIYORUZ”
Yine Kilimli ilçemize de bir Hastane kazandırmak için girişimlerimiz devam etmektedir. Kilimli Semt Polikliniğinin bulunduğu yere hastane yapılabilmesi için öncelikle arsa problemini çözüme kavuşturmamız gerekiyordu. Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile görüşerek arsanın Sağlık Bakanlığına devrini sağladık ve arsa problemini çözmüş olduk. Kilimli İlçe Hastanesini 2017 yılı yatırım programına alınmasını teklif ettik. İnşallah Kilimli İlçemize de bir hastane kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.
ALAPLI’YA 50 YATAKLI HASTANE
Diğer taraftan 2016 yılı sağlık yatırım programına alınan Alaplı 50 yataklı hastanesinin zemin etüt ve proje çalışmaları devam etmektedir. En kısa zamanda ihaleye çıkarılacaktır. Ayrıca, Zonguldak Merkez, Ereğli ve Çaycuma Sağlıklı Yaşam merkezleri (butik hastaneler) ile 20 ünite olarak kiralık yerde hizmet veren Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin 30 üniteli olarak bu yıl içerisinde ihaleleri yapılacaktır.
“SAĞLIK TA Kİ SORUNLARI TEK TEK ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”
Öte yandan İlimizde 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Aile Sağlığı Merkezleri ile Sağlıklı Yaşam Merkezlerinin 2017 yılı yatırım programına alınması ve sayılarının artırılması içinde girişimlerimiz devam etmektedir. İnşallah İl ve ilçelerimizde bu sayıları da artırmış olacağız. Halkımızın sağlık hizmetlerinden daha çok faydalanması gayreti içerisindeyiz. Kimsenin endişesi olmasın. Sağlık sorunlarını yakından takip ediyoruz ve hepsini tek tek çözüme kavuşturacağız.
Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Sayın Taflan ile çok verimli bir çalışma yaptık. İlimize ve şahsıma göstermiş olduğu ilgiden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Bu haber 12692 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler