Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Eğitim > Türkiye'de bir ilk... Ereğli'de öğrenciler robot yapmayı öğreniyor...

Türkiye'de bir ilk... Ereğli'de öğrenciler robot yapmayı öğreniyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ereğli İlkokulu öğrencileri Şehit Fethi Sekin Robotik Kodlama sınıfı öğrencileri kodlamayı öğrenerek yaptıkları robotları tanıttı.

13.Ocak.2017 Cuma 14:00
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli İlkokulu öğrencilerine yönelik olarak oluşturulan Robotik Kodlama sınıfının ismine İzmir Adliyesi önünde teröristleri etkisiz hale getirerek büyük bir katliamı önleyen Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in ismi verildi. Yaşları 7 ile 11 arasında değişin ilkokul öğrencilerine oluşturulan sınıfta kodlama ve robot yapımı öğretilecek.
Şehit Fethi Sekin Robotik Kodlama Sınıfı’nın tanıtımı için düzenlenen programa Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu ,Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Zonguldak İl milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Sarıhan, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Milli eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır ile okul müdürleri, bazı STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Okul müdürü Tuncay Uzun günümüzde İnternet kullanımının çocuklarda 4-5 yaşa kadar düştüğünü açılışı yapılan Kodlama sınıfının Türkiye genelinde ilkokullar arasında bir ilk olduğunu ve çocuklara kodlamayı öğreterek geleceklerini hazırlamak istediklerini söyledi.
Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu bilgisayarı kullandığımızı zannettiğimizi ancak yeterince kullanamadığımızı ifade etti. Çocukların bilgisayarı bir oyun aleti olarak gördüğünü dile getiren Madenoğlu "Gelişmiş ülke olmanın birinci kriteri teknoloji üretiyor ve pazarlıyor olmaktır. İkincisi milli gelirin 10 bin Dolar’ın üzerinde olmasıdır. Biz Allah’a şükür 10 bin Dolar’ın üzerine geçtik. Arkadaşlarımız teknolojinin bir ürünü olan robotların sergileneceği robotik sınıf denilen, kodlamanın yapıldığı bir sınıfı açıyorlar. Bu sınıfın açılışı gerçekten çok anlamlı ve değerli bir faaliyet. Ama bu değerli ve gerçekten de güzel faaliyete anlam kazandıran onun ismi. Geçtiğimiz günlerde İzmir'de şehit olan Fethi Sekin polisimizin adının verilmesi bu sınıfa apayrı bir anlam ve değer kazandırıyor. Ülkemizin ve vatanımızın birliği ve beraberliği için huzur içinde yaşabilmemiz için diğer şehitlerimiz gibi özellikle 15 Temmuz gecesi verdiğimiz şehitlerimiz gibi Güneydoğu ve Doğu Anadolu' da verdiğimiz şehitler gibi bilhassa bütün tarih boyunca bütün milletimizin gittiği yerlerde verdiği şehitler gibi bu şehidimiz de polisimizde bu amaçlar uğruna canını seve seve verdi.Onun ruhu Şad olsun diyorum" dedi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte robotik sınıfının açılışını gerçekleştirerek öğrencilerin çalışmalarını inceleyip, bilgi aldı. İlkokul öğrencileri kodlama ile yaptıkları robotların çalışmalarını gösterdi. Okul yöneticileri kodlama eğitiminin okuldaki tüm öğrencilere verileceğini ifade etti. Programın ardından Kdz. Ereğli İlçe emniyet Müdürlüğü’nde görevli trafik polisleri okuldaki öğrencilere çikolata dağıttı.

Bu haber 11683 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler