Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > MESLEĞİNİ BIRAKIP KİTAP YAZMAYA BAŞLADI

MESLEĞİNİ BIRAKIP KİTAP YAZMAYA BAŞLADI

Zonguldak’ın Çaycuma ilçene bağlı Saltukova Gazi Ortaokulu Kültür Edebiyat kolu öğrencileri kitap yazarı olan Nesrin Aydın Erdem’i öğrencilerle buluşturdu.

28.Mart.2014 Cuma 14:07
A A A

Ereğli Haber- Zonguldak’ın Çaycuma ilçene bağlı Saltukova Gazi Ortaokulu Kültür Edebiyat kolu öğrencileri kitap yazarı olan Nesrin Aydın Erdem’i öğrencilerle buluşturdu. 
1969 yılında İzmir’de doğan, Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü kurul işlerinde büro işleri görevini yürüten ve 2012 yılında bu görevi bırakıp kitap yazmaya başlayan Nesrin Aydın Erdem Çaycuma ilçesinin Saltukova Gazi Ortaokulu’nda konferans vererek kitaplarını imzaladı. Konferansa, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Anadolu Üniversitesi ön lisans matematik programını bitirdikten sonra mesleğini metamatik üzerine ağırlaştıran ve bu mesleği uzun süre devam eden Erdem daha sonra Türk kitap yazarları olan Ömer Seyfettin, Ahmet Hamdi Tanpınar, Atilla İlhan, Orhan Pamuk ve yabancı yazarları göz önünde bulundurarak kitap yazmaya başlayan Nesrin Aydın Erdem bu zamana kadar Çeyrek Efe, Karaelmas ve Bozi isimli kitapları yayımlandı. Karaelmas hakkında bilgiler veren yazar Erdem, bu kitabı Zonguldak’ı simgeleyen kömürün buluşunu anlatan ve hikayede adı geçen ismin Uzun Mehmet olduğunu kaydetti. Çeyrek Efe isimli kitabında da kendi hayat hikayesi ile ailesinin hayat hikayesinin olduğunu ifade etti. Bu kitapların çocuklar tarafından yoğun ilgi ile meraklandırdığını kaydeden yazar Aydın Zonguldak ilinde ilk defa Saltukova’da kitaplarını tanıttı. İlerleyen yıllarda da bu girişimlerini sürdüreceğini söyledi. Konferansın ardından öğrencilere kendi yazdığı şiirleri okutan yazar Aydın, öğrencilerin okudukları şiirleri de imzalayıp hediye etti. Aynı zamanda da öğrencilerin almış olduğu kitapları da imzaladı. Ardından Okul Müdürlüğü’nce kendisine plaket takdim edilerek öğrenciler ve öğretmenler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak : İHA
Bu haber 7335 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler