Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > “GİDECEK BAŞKA ŞEHRİMİZ YOK”

“GİDECEK BAŞKA ŞEHRİMİZ YOK”

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında 21 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan ihalede ÇATES’in özelleştirilmesiyle Zonguldak’ın ekonomik olarak çökeceğini ifade etti.

09.Nisan.2014 Çarşamba 11:40
A A A

Ereğli Haber- MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında 21 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan ihalede ÇATES’in özelleştirilmesiyle Zonguldak’ın ekonomik olarak çökeceğini ifade etti. 
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, beraberinde parti teşkilatıyla birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sürecini de değerlendiren Ayan, “30 Mart yerel seçimleri çok şükür kavgasız, gürültüsüz diyebileceğimiz şekilde sona ermiştir. Bu sonuçların Zonguldak’a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Zonguldak’ta bir irade tecelli etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğinin yönetimi şeklinde oluşmuştur. Ve burada 16 belediye meclis üyeliği CHP’de, 12 belediye meclis üyeliği AK Parti’de ve 3 belediye meclis üyeliği de MHP’de oluşmuştur. Bizler MHP olarak sözün başında Zonguldak halkına ve bize göstermiş oldukları teveccühten dolayı, böyle bir alanda bize verdikleri görevden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Bu gün meclis üyelerimiz mazbatalarını alarak beş yıllık süre için görevlerine başlamışlardır. Ben kendilerine bu görevde başarılar diliyorum. Zonguldak hak ve menfaatleri için orada el kaldıracaklarına inancımız tamdır. Zonguldak’ın aleyhine gelişecek her durumda da bunların karşısında duracaklarından da eminiz” dedi.
BELEDİYE MECLİSİ’NE “AÇIK OYLAMA” ÇAĞRISI
Son günlerde bazı senaryoların yazıldığını öne süren MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, Zonguldak Belediye Meclisi’ne çağrıda bulunarak ilk seçim oylamasının açık olmaya şeklinde yapılması önerisinde bulundu. Ayan, “Son günlerde seçimin bitmesi arifesinde bir senaryo yazılmışcasına spekülasyonlar oluşturuluyor. Burada MHP’nin meclis üyelerinin de olabileceği şeklinde bir senaryolar da yazıldığını birlikte takip ediyoruz. MHP, halk iradesi şekillendikten sonra herhangi bir oluşumun veya senaryonun içinde 45 yıllık tarih içerisinde olmamıştır. Bundan sonra da olmaz. Ben buradan net bir şey de söylüyorum. Önümüzdeki aylar içerisinde belediye meclisinin bir sonraki yılın bütçesi görüşülecek. Bunun sonrasında da bir faaliyet raporu okunacak. Belediye için hassas olan noktalar burasıdır. Biz MHP olarak eğer böyle bir şaibe düşünülüyorsa ve Zonguldak halkının da kafası karıştırılıyorsa ben diyorum ki ‘Arkadaşlarımız burada. İlk seçim oylamasını açık oylama şeklinde yapsınlar.’ Bunun arkasından da bütçe ve faaliyet raporları açık oylansın. Yani halk iradesini satan var, değiştiren veya başka bir şekilde değiştiren var mı? Bizler de bunu birlikte görelim. Ben MHP Belediye meclis üyelerinin bunu yapacağını söylüyorum. Burada CHP’den seçilmiş olan ve AK Parti’den seçilmiş olan belediye meclis üyeleri de bu şekliyle bir oylamaya giderlerse en azından çıkmış olan sandık iradesine herkes saygı duymuş olur. Zonguldak’ta bu şekilde şekillendirilmesi düşünülen yeni bir belediye başkanlığının önü alınmış olur” diye konuştu.
“GİDECEK BAŞKA ŞEHRİMİZ YOK”
21 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan ÇATES’in ihalesi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Ayan, basın toplantısını ÇATES’e sahip çıkılması çağrısı ile sonlandırdı. Ayan, “Çatalağzı Termik Santrali’nin ayın 21’inde özelleşmesi gündemde. Bir düşüncemde o dur ki ‘Siyaseti bu şekliyle yönlendirerek adeta Çatalağzı Termik Santrali’nin özelleştirilmesinin gündemden kaldırılması ve siyasetin eline geçmemesi için de bunun da senaryoda olduğunu düşünüyorum.’ Bu işlerin bu kadar hızlı şekilde ilerlememesi gerekiyor. ÇATES’in özelleştirilmesi TTK’nın bitmesi ve akabinde de Zonguldak’ın ekonomik olarak çökmesidir. Ben MHP olarak başta basın mensuplarımız olmak üzere bu konunun acilen manşetler şeklinde ele alınması lazım. Çünkü bizim gidecek başka bir şehrimiz yok. Burası Zonguldak’ın bizlere göre olmazsa olmazıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA
Bu haber 6376 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler