Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > SON DAKİKA…

SON DAKİKA…

AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi aday listesi üzerinde çalışmalarını sürdürürken, Ereğli Haber, AK Parti'nin Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi Üyesi muhtemel aday listesini ele geçirdi.

11.Şubat.2014 Salı 16:42
A A A

Ereğli Haber- 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi Ereğli'de tüm partilerin belediye başkan adayları belli olurken, partilerin belediye meclisi üyesi aday listeleri de sızmaya başladı. 18 Şubat 2014 tarihine kadar verilmesi gereken aday listeleri için çalışmalar devam ederken Ereğli Haber AK Parti'nin muhtemel Ereğli Belediyesi Meclisi Üyesi aday listesini ele geçirdi. AK Parti bu dönem listede büyük bir revizyona giderken, bazı isimlere karşı da net tavır koydu.
Belediye meclisi üyesi aday listeleri üzerinde AK Parti MYK Üyesi Emine Çift, Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, İlçe Başkanı Fatih Çakır, Eski İlçe Başkanı Erol Şahin ile Adem Öztürk çalışma yürütüyor. Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Uysal ise çalışmalarını Milletvekili Ercan Candan'ın direktifleri doğrultusunda yapıyor. Edindiğimiz bilgilere göre Uysal'ın listesinde görmek istediği bir çok isim AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır tarafından veto edildi. Milletvekili Candan ile Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal partinin bütün güçlerinin destek vereceği bir liste üzerinde çalışma yaparken, ilçe teşkilatı ise önümüzdeki süreçte yapılması muhtemel bir ilçe kongresi ve 2015 milletvekili seçimlerine dönük çalışma yapıyor. Türk Metal Sendikası'nın belediye meclisi için Ayhan Atay ile Mustafa Keleş'in isimlerini verdiği AK Parti'den sızan bilgiler arasında.

İŞTE AK PARTİ'NİN MUHTEMEL BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİNİN İLK 15'İ VE KONTENJANI:
1- YUSU KALAY
2- ESRA ALPAGO
3- HALİL BOZKUŞ
4- AYHAN ATAY
5- MEHMET ERDOĞAN
6- ALİ DOĞRU
7- SALİH KUMAŞ
8-SABRİ DİNÇ
9- NİLGÜN LEVETGELİR
10-MUSTAFA KELEŞ
11-BÜLENT GÖKTEPE
12- FEVZİ MAZLUM
13- AHMET DEMİR
14- KÖKSAL AKDENİZ
15- ERKAN BEYTEKİN

KONTENJAN
1- REŞAT LATİFOĞLU
2- FEVZİ EKŞİ
3- EYÜP KARAARSLAN

AK PARTİ'DE İLÇE TEŞKİLATININ LİSTEYE GİRMESİNE KARŞI ÇIKTIĞI İSİMLER
1- HASAN PINARCIK
2- NEJAT BAKAN
3- AYDIN KARADAĞ
4- ARSLAN KELEŞ
5- TURGUT TANYILDIZ
6- SÜLEYMAN ERDOĞAN
7- FİKRET KIZMAZ
8- SAVAŞ AYDIN

SON DAKİKA!..

LİSTEYE İKİKİŞİ DAHA GİRDİ

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Üyesi adayları ile ilgili dün akşam saatlerinde kulislerden sızan bilgilere göre muhtemel listede Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi ve Karadenizspor Eski Başkanı İhsan Yazıcıoğlu ile Avukat Nazım Erdoğan'ın da yer aldığı ifade edildi. Yazıcıoğlu'nu listeye Milletvekili Ercan Candan'ın önerdiği, Av. Nazım Erdoğan'ı ise AK Parti Eski İlçe Başkanlarından Mustafa Demiray'ın önerdiği belirtildi.

Bu haber 15698 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler