Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > EN GÜZEL İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI

EN GÜZEL İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Müftülüğü tarafından ‘En Güzel İstiklal Marşı Okuma’ yarışması yapıldı.

23.Aralık.2015 Çarşamba 18:27
A A A

Ereğli Haber- İstiklal Marşı’mızın yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 79. yılı dolayısıyla Ereğli ilçe Müftülüğü tarafından Lise ve Ortaokul öğrencileri arasında “En Güzel İstiklal Marşı Okuma” yarışması yapıldı. 5 ayrı kategoride puanlamanın yapıldığı yarışmaya 32 öğrenci katıldı. İstiklal Marşı’nı duygulu bir şekilde okuyan öğrencilerin aileleri kimi zaman gözyaşlarını tutamadı.
Yarışmada Ortaokullar arasında Şehit Madenciler Ortaokulu’ndan Ervanur Yiğit birinci, İsmet İnönü Ortaokulu’ndan Nazlı Yılmaz ikinci ve Çiğdemli Ortaokulu’ndan Nazar Sarıca üçüncü olurken ortaokul Mansiyon ödülünü ise Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Ömer Yılmaz kazandı.
Liseler arası yarışmada ise birinciliği Merkez Anadolu Lisesi’nden Merve Meral, ikinciliği Kandilli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinden Huri Beyzanur Gülen, üçüncülüğü Ereğli Anadolu Lisesinden Evin Bal, mansiyon ödülünü ise Armutçuk lisesinden Emine Aslıkara kazandı.
Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin 27 Aralık Pazar günü Büyük Anadolu otelde düzenlenecek Mehmet Akif Ersoy'u anma programında verileceği belirtildi.

Bu haber 2360 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler