Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kadın > KAHVEDEN GELEN GÜZELLİK

KAHVEDEN GELEN GÜZELLİK

Kahvenin yararları da var zararı da. Ama şu bir gerçek ki, kahve ile cilt bakımı harikalar yaratıyor. Örneğin kahve ile selülit tedavisi ve cilt bakımı yapmak mümkün.

19.Şubat.2014 Çarşamba 11:10
A A A

Kahvenin yararları da var zararı da. Ama şu bir gerçek ki, kahve ile cilt bakımı harikalar yaratıyor. Örneğin kahve ile selülit tedavisi ve cilt bakımı yapmak mümkün.

Kahve ile Cilt bakımı Nasıl Yapılır?Kahve; içeriğindeki uyarı maddeler sayesinde cildin sıkılaşmasını ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bu sayede cildin toparlanmasına, selülit sorunun yok edilmesine yardımcı olur. Günümüzde birçok selülit ve cilt bakım kremlerinin içinde kahve özü bulunmasının sebebi budur. Selülit tedavisine kahve telvesi desteğinden başka bir yazımda bahsedeceğim.

Cildinizi cansız ve pul pul hissediyorsunuz acil dışarıya çıkmanız gerekli ve yüzünüz kızarmadan peeling yapmalısınız. Hemen kalkıp kendinize tercihen şekersiz yada az şekerli bir Türk Kahvesi yapın için ve telvesini kat kat bitene kadar cildinize sürün (göz altlarınız, kaş altlarınız dahil)

Kahve telvesi kurusun cildinizde ve parmak uçlarınızı kullanarak dairesel hareketlerle yüzünüz ovmaya başlayın, telvenin fazlası dökülsün.

Fazla kısım döküldükten sonra yüzünüzü tercihen soğuk su ile durulayın, peeling yapılmış canlanmış yumuşacık bir cilt işte karşınızda. 

 

Haftada 2 defa yapabilirsiniz. Yaptığınız bu telve maskesi yüzünüzdeki cansız, donuk, yorgun görünümü hafifletecek, düzenli kullanımda dolaşım hızlanmasına destek olup göz altı ve cilt şişliklerini en aza indirgeyecektir.

 Kaynak:http://ldysubaru.blogspot.com.tr/2012/12/turk-kahvesi-ile-dogal-peeling-nasl.html

Bu haber 3556 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler