Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > UYSAL'IN EKRANI ÇÖKTÜ

UYSAL'IN EKRANI ÇÖKTÜ

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal’ın seçim bürosu açılışında projelerin gösterildiği ekran çöktü. Ekranın çökmesi Uysal’ın da dengesini bozdu. Önüne konulan metini kağıttan okumakta dahi güçlük çeken Uysal halka projelerini yine anlatamadı.

07.Mart.2014 Cuma 20:10
A A A

Ereğli Haber- Adalet ve Kalkınma Partisi Kdz. Ereğli’de merkez seçim bürosunun açılışını bu gün gerçekleştirdi.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’ın talimatı ile yüzlerce ERDEMİR işçisinin yanı sıra şehir dışından otobüslerle meydanda büyük bir kalabalık oluşturulmaya çalışıldı.

Açılış sırasında aksilikler bitmek bilmedi. Uysal kağıtta ki metni okumakta zorluk çekti. Konuşması sırasında sürekli takılan Uysal’ın dengesi projeleri gösteren ekran çökünce iyice bozuldu. Uysal elindeki mikrofon da bozulunca zaten zor yaptığı konuşmasında daha da zorlanmaya başladı.

Açılış sırasında TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’da aksilikler yaşadı. Toptan konuşma yaptığı sırada birden öksürüğü tuttu ve bu sırada şarkı sesi verilerek kalabalığın dikkati dağıtılmaya çalışıldı.

Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu gün burada sizlere hitap etmekten onur duyuyorum. BU gün burada alın teri kutsal olan insanlar var. Bu gün burada iradesine sahip olan insanlar var. Bu gün burada çocuklarının, Ereğli’nin ülkesinin geleceğini önemseyen insanlar var. İşte bu yüzden burada bulunmaktan, sizlere hitap etmekten onur duyuyorum.

Bu gün her günden farklı güzel. Bu gün Ereğli bambaşka güzel. Bu gün Ereğli kabına sığmıyor. Bu gün Ereğli, coşkusuyla, heyecanıyla, bizlere sahip çıkışıyla bir başka güzel. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eyleyin diyorum.

Kimine göre iyi bir doktor, kimine göre bizden biri, kimine göre içimizden biri, kimine göre iyi bir insan, çok teşekkürler Ereğli.

Vatanını çok seven, görevini en iyi yapandır. Bizde bu güne kadar hekimlik görevimizi en iyi şekilde yaptık. Hem de gecemizi gündüzüme katarak. Sizler kendinizi, sevdiklerinizi bilgime, ellerime emanet ettiğiniz. Bana güvendiniz. Allaha şükür mahcup olmadım ve bu gün ben kendimi sizlere emanet ediyorum ve sizlere güveniyorum.

Projelerimizi artık biliyorsunuz. Yazmadıklarımıza da sizlerle burada paylaşmak istiyorum. Biz şöyle bir sözle başladık. Biz yaşamla ilgili her türlü bu coğrafyada ne varsa ilgileneceğiz dedik. Bizler size iş de bulacağız, aşta bulacağız. Bizler çok çalışacağız. Çok çalışıp iz bırakan olacağız. Biz kişi ve kurumlarla kavga etmeyeceğiz. Biz şehrimize de inşa edeceğiz, gönülleri de inşa edeceğiz.

30 Mart milat olsun diyorsanız, Ereğli dünya kenti, marka kenti olsun diyorsanız, kendimizi de kendimize biz yönetelim diyorsanız, bu şehir hepimizin diyorsanız gelin birlik olalım. Şimdi söz vermenizi istiyorum. Birlik olacak mıyız? “

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar konuşmasının büyük bölümünü Posbıyık’a ayırdı. Ulupınar konuşmasında şunları söyledi; “Köprüden önceki son çıkış. Eğer bu gün Ereğli’de yerelde bir belediye başkanı hocam gibi olsaydı, O’nun gibi düşünseydi, iktidardan bir belediye başkanı olsaydı bu gün Kdz Ereğli’nin nüfusu 300 bindi. Kdz Ereğli’ye son yıllarda yaptığımız hizmetleri sizler biliyorsunuz. Hocamın gayretlerini, teşkilatımızın gayretlerini sizler biliyorsunuz. Bir sürü engellemelere rağmen biz bunları gerçekleştirdik. O köprüler, kamu yatırımları, o tüneler, Devrek yolu; bütün hepsi iktidarımızın gayretli çalışmaları sonucu hayata geçirilmiştir.

Burada nasıl bu hocama sahip çıktınız, bu hocama da sahip çıkacaksınız. Ve bundan da Kdz Ereğli kazançlı çıkacaktır. Ben belediye başkanlığı yapmış bir kardeşinizim. Bu gün Kdz Ereğli’de doğru dürüst bir pazaryeri yok. Bir otogar yok. Ama herkesle kavga eden bir belediye başkanı var. Hiç kavga edecek birisini bulamazsa kendi milletvekiliyle, kendi partisinin genel başkanıyla hatta aynanın karşısında kendisiyle kavga eden bir belediye başkanı var. Hastanenin yerini kamuya parayla satan bir belediye başkanı var.

 ‘Herkes iyi bir insan alabilir fakat iyi bir lider olamaz’ diye bir afiş görüyorum. Keşke sen de iyi bir insan olsaydın da Ereğli böyle olmasaydı. Herkesle kavga eden, nasıl iyi bir insan olabilir?

Meclisi kapattık. Yaklaşık 140 civarında yasayı sizlerin hayatını, yaşam standartını kolaylaştırmak, iyileştirmek adına geçirdi ve bu gün itibariyle buradan seçim startını veriyoruz. Allah’ın izniyle 30 Mart’ta zafer bizim olacak, ben bunu görüyorum. 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’ da konuşmasında milletvekili seçildiği günden bu yana hep mazlumların yanında yer aldığını iddia etti. Candan’ın konuşması şu şekilde : “ Hep garibanın yanında olduk. Hiçbir zaman ben ve öteki ayrımına gitmedik. Her zaman Ereğli’yi kucakladık. Biz burası için gecemizi gündüzümüze kattık. Biz Ereğli’den Ankara’ya gidip gelirken her zaman Aşık Veysel’in şu mısrasını hep kendimle paylaştım, dostlarımla paylaştım. “Uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece“ Evet biz meclis başkanımızla Özcan kardeşimizle beraber yılmadan gece gündüz devam ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz. Yılmayacağız, yorulmayacağız inşallah. İşçi kardeşlerimiz, Elmatepeliler, Kepezliler artık bizi kucaklamıştır. Hüseyin kardeşimizi kucaklamıştır. İnşallah ben tüm Ereğli’ye Hüseyin kardeşimi emanet ediyorum, sizlere de emanet ediyorum. Dik duracağız her ne pahasına olursa olsun Hüseyin kardeşimizin yanında duracağız ve onu belediye başkanı yapacağız. İnşallah Ereğli’yi belki Türkiye’nin en güzel ilçesi haline getireceğiz.”

TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan Ereğli’de seçimleri alacaklarını söyledi. Toptan konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Anketler çok şeyi özetliyor. İşte bir tanesinde yetiş doktor diyor Ereğli ölüyor. Ereğli hiç şüpheniz olmasın ki yeni bir yönetimle, dirayetli bir yönetimle, dürüst bir yönetimle, güler yüzlü bir yönetimle ölmeyecek. Daha çok büyüyecek daha çok özgürleşecek. Sevgili Ereğlililer sevgili kardeşlerim saygı değer hanımefendiler bende aziz şehitlerimizi minnetle şükranla anıyorum. Yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Sevgili Ereğlililer ceza korkusuyla sesini çıkaramayan Ereğlili esnafımız, Ereğlili yatırımcımız özgürleşecek. 30 Mart’ta ne olacak? 30 Mart’ta Türkiye’mizin göz bebeği dünyanın sayılı kuruluşlarından biri olan Erdemir özgürleşecek. Erdemir işçisi özgürleşecek.

Bu sesler bir takım kulakları sağır edecek. Varsın etsin. Bu sesler bu meydan Ereğli’nin yeniden ayağa kalkışının işaretidir. Buradaki bu kadar hanımefendi kardeşimiz, ablamız, kızımız, bacımız hiç şüphe yok ki yeni bir kurtuluşun işaretidir. Burada şu meydanda daha evvel miting yapılmadı mı? Açılış yapılmadı mı? Bunun sadece dörtte biri kalabalık yok muydu? Burada siz Ereğli’yi ayağa kaldırdınız. Şimdi ayağa kalkmış olan bu Ereğli, Ereğli’nin geleceğine Ereğli’nin kaderine hükmedecek. Seçilecek molan belediye sizinle beraber Ereğli’nin sorunlarını çözecektir. Sizinle beraber koşacaktır. Şu değerli Belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte ama mutlaka sizlerinde katkısıyla çok başarılı işler inşallah yapılacaktır. Bunu hep beraber göreceğiz. Ankara merkezi hükümet Ereğli’nin, Ereğli Belediyesi’nin hizmetinde olacaktır. Şunu yapmadık hiç. Bizden bir talep oldu da o talebi ne sevgili Ercan Candan hocamız geri çevirdi ne ben geri çevirdim.

Zonguldak belediyesinin yaptığı tek icraat şehir içi asfaltıdır. Bu asfaltın parasını ben gönderdim,  6,5 milyon.  Sevgili doktorumuzu Ercan Hocamızın da dediği gibi sizlere emanet ediyoruz. Tarihte çok öenmli bir olaydır. Kuzey Afrika’da Kartaca diye bir kent dev gibi Roma İmparatorluğu’nu yıllarca uğraştırmıştır. Etrafına korku salmış. Etrafında bir sürü olayın sebebi olmuştur. Ama bir Romalı senatör Cato diye bir senatör senatodaki her konuşmasının sonunda Kartaca yıkılacaktır demiştir. Bu bir inancın sonucudur.”

Köksal Toptan - Şimdi sevgili Ercan Candan Hocam 30 Mart’ta bu Kartaca Ereğli Roma İmparatorluğu gibi Kartaca ne olacak?

Ercan Candan - Kartaca yıkılacak. Ereğli özgürleşecek.

Köksal Toptan-  Evet,  Kartaca yıkılacak. Yerine Ereğli gençlik oturacak. Ben zaferimizi şimdiden kutluyorum. Hepinize sevgilerle saygılar sunuyorum.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş seçim bürosu açılışına yapılan tüm zorlamalara rağmen 1000 kişi getirebildi. Otobüslerle dışarıdan getirilen kalabalığın sayısı bin 700 civarında kaldı. 

 

Kaynak : EREĞLİ HABER
Bu haber 4443 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler